Založ si blog

Audit

“Debil! Čistý debil! Vyšľachtená rasa!” manažérové nadávky sa stupňovali.

Ja som sedel pred ním s hlavou ako po opici. Bolesť tancovala hlavou, plecia mi ovísali a ruky sa mi klepali na kolenách. Snažil som sa sústrediť a rozpomenúť si, čo sa vlastne stalo. Myšlienky sa vynárali  náhodne ako svetlá áut z hmly.

 

***

Totiž, včera prebehol audit. No mesiac v kuse nás buzerovali, aby sme dodržiavali predpisy. Ale sotva som si na nejaký zvykol, už sa menil a ja som včera bezradne pozeral na manažéra, aby trochu poodstúpil od zaveseného plagátu s inštrukciami. On a aj predák striedavo sykali ako dvaja gunári, keď som čosi urobil inak.

„Ja to kašlem! Choďte všetci do riti s vašimi predpismi,“ vystrelilo zo mňa po asi stom zasyčaní. „Furt si meníte tie predpisy a kto si to má všetko zapamätať? Ja sa na to môžem akurát tak vyšťať!“

Keby zostalo len pri slovách, ale ja som červený ako paprika rozopol nohavice, vytiahol vtáka a na tie plechové kusy v rollkontajneri vypustil sprchu mojej žltej odpadovej tekutiny. Samozrejme v plnej dĺžke môjho krásavca.

„Ó!“ zaznel neskrývaný výkrik hlavnej auditorky.

Ani som sa nečudoval, vo voľnom stave mi dve desiatky nestačili odmerať.

„To je ale odporné!“ doplnila auditorka, hneď ako si uvedomila neprimeranosť svojej reakcie.

Ale to mi dochádzalo, až keď som ako zmoknuté kura sedel pred personálnym manažérom.

 

***

Nadriadeného umývanie hlavy suchým uterákom medzitým pokračovalo. Ani som netušil, čo niektoré slová znamenajú, ani čo mi vlastne vytýka. Uvedomoval som si, že som vo vysokom vzrušení urobil volovinu a v duchu som sa modlil, aby ma len vyhodili. Rýchlo a bezbolestne.

„Našťastie, mám dôvernú informáciu, že hlavná auditorka prejavila snahu o zmier. Avšak z vašej strany očakávam spoluprácu,“ manažér zmenil tón.

Ja som zodvihol hlavu. Žeby svitalo na lepšie časy?

„Chce úplatok? Koľko povedzte, je mi to hrozne ľúto, čo sa stalo,“ vysúkal som bez rozmyslu zo seba.

„No, neviem, či to nazvať úplatok, ale navrhla mi, že ak by ste boli ochotný stráviť noc s ňou na hoteli, tak by na nevhodný incident vedela zabudnúť.“

Ústa mi ovisli. Tá pani s kyprými tvarmi, prsiami žeby mohla plechovky rozbíjať a s neprehliadnuteľne mužským obočím, očividne blízko konca záruky ma chce? Veď keby ma priľahla, už by som sa v živote nepostavil na nohy. A na jej uspokojenie by mi nestačila hádam ani rúčka od metly. Ten sa zbláznil?

„Prosím vás, ale veď ja som zadaný. Nemôžem podviesť svoju manželku!“ snažil som sa vykrútiť z jeho rúk,  v tomto momente mi aj päťtisíc eur prišlo ako prijateľnejšie riešenie.

„To nie je žiadne podvádzanie. To je vaša služobná cesta a plníte príkazy svojho nadriadeného. Koniec-koncov, tie problémy  ste si vy sám spôsobili.“

Ja som už len nemo prizeral jeho myšlienkam. V očiach som mu uvidel záblesk.

„Hotel som vám už objednal. A keby dačo, zavoláte mi, že máte problém s plnením pracovného príkazu a ja vám prídem s tým pomôcť!“

Úchyl, prešlo mi hlavou. To ju môžem rovno opiť, vyzliecť jej intímne partie a ráno mať sprosté poznámky, ako sa divoko správala.

Pred šéfom som poslušne prikývol. Vo vnútri som sa ešte triasol, len nevedel som z čoho viac.  Dúfal som len, že pri pomáhaní s nezvyčajnou pracovnou požiadavkou nebudem musieť dodržiavať nejaké predpisy alebo sa nebudem musieť pozerať na šéfa, ako mi s tým pomáha.  Alebo, nedajbože, pani auditorka nebude bodovať môj pracovný výkon.

 

 

 

 

Poukaz

12.06.2022

Štrkovisko neveľkého parkoviska zašušťalo. Kolesá modrého SUV-čka sa pomaly dotočili. Motor stíchol. Vodič pedantne skontroloval vnútro auta. Akonáhle pootvoril dvere, prudký závan ich znovu zatvoril. Muž bezhlasne pohýbal ústami a silnejšie sa oprel do dverí. Drobné kvapôčky večerného mrholenia mu ochladili tvár, vietor rozfúkol dozadu učesanú šticu a jeho kanady [...]

Zaľúbené

13.04.2022

Obligátne Pohárik Štípanec Objatie Bozk A prebdená noc Víno Šteklivý pohyb, pekný úsmev. Sukne záhyb a vášne rev. Tanec v duši, víno v čaši, ruka na zadku, bozk na pery Iná Drží ju v náručí, zajtra je tam iná. Snáď zajtra sa pošťastí a nájde sa láska divá. Zatiaľ ona ticho plače, chcela by ísť za ním, no nemôže už nikdy viac. On už na ňu [...]

Starec

08.04.2022

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a srdce zničené chorobou. Ja starec premárnil všetko, nemám už ničoho, ani život, sily ani lásky či niečoho. Nádej už zmizla, hrob sa otvára, zbohom život, smrť ma premáha.

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Prieskum: Smer a Hlas na čele, Progresívne Slovensko si pohoršilo, tesne by do parlamentu preliezli aj Sulík a Matovič

04.06.2023 13:36

Ficov Smer zostal v prieskume agentúry Focus na prvom mieste, v tesnom závese je Pellegriniho Hlas.

sulík fico

Fico nepôjde do vlády so stranou, ktorá chce odchod z NATO a EÚ. Sulík: Strany majú popísane kadečo

04.06.2023 13:06

Lídri Smeru a SaS sa nezhodli v otázke dodávok zbraní Ukrajine.

Maďarsko Voľby Parlamentné Príprava

Maďarský Fidesz k výročiu Trianonu: Hranice má iba štát, nie národ

04.06.2023 12:31

Maďari si pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

ukrajina, dron, kyjev, šáhid

Ruské rakety zasiahli ukrajinské operačné letisko, na Krym útočili drony

04.06.2023 12:12

Strely, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa protivzdušnej obrane podarilo zostreliť.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 38760x
Priemerná čítanosť článkov: 1685x

Autor blogu

Kategórie