Založ si blog

Varenie piva

Rýchlik na tretej koľaji,“ mi našepkáva, že varič mám nastaviť na tretí stupeň. Hýbem jemne zadkom v rytme.

Rape me, my friend,“ sypem slad do pripravenej vody. Predklony a záklony, v pravej ruke vareška bágruje a lá Curt Cobain.

She was a girl from 62,“ moje ´dievča´ potrebuje zohriať na 62 stupňov a vydržať na nej polhodinu. Pesničky sa striedajú a ja si otváram vychladené pivko. Známe melódie si pohmkávam, začína tanečná show.

Summer of sixty-nine…“Brian Adams upravuje teplotu mojej predpivnej zmesy. Aj hlasitosť narastá, varič hučí, nepočuť poriadne rádio.

Seventy four,…“ po ďalšej polhodinke pridávam teplotu, ale len kým dohrá celá pesnička.

V rádiu začínajú hitovky z 80-tych rokov. Pivko ma nabáda zvýšiť hlasitosť, upravujem ju symbolicky na osemdesiat percent. To už samozrejme vystupujem na pódiu s Freddiem Mercurym, nerezová naberačka slúži ako mikrofón, zatiaľ si len mumlem popod nos.

Známe tóny ohlasujú moju srdcovku od Metallicy. Prsty brnkajú po naberačke, tá je odrazu gitarou. Ústa naznačujú slová, neovládam ich naspamäť.

„…. oh God, please help me…“ zreteľné slová pesničky vykrikujem spolu so spevákom. Hlasitosť stupne na bod chmeľovaru. Riady, najmä taniere a hrnce sa stávajú činelami a keď gitarové sólo je silne pretkané bubnami, vrieskam refrén aj ja na plné pecky.

Ale nebubnujú len moje ruky. Aj na dverách počujem bubnovanie a v rytmickom prehýbaní sa približujem k dverám.

Prepáčte, mohli by ste sa modliť potichšie? Viete, sú dve hodiny v noci…“ rozospatá tvár je ešte slušná.

Hups, no druhý raz budem noc medzi nočnými tráviť asi inak.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

NAKA

Na Spiši zasahovala NAKA, objasnila starú vraždu mafiánskeho bosa

22.01.2019 16:05

Zaisťovacie úkony súviseli so 17 rokov starou vraždou Emila Novotného, ktorý vtedy vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi.

Robert Kaliňák (Smer)

VIDEO: Je to čistý hon na čarodejnice, hovorí Kaliňák o výhradách ku Glváčovi

22.01.2019 15:40

Robert Kaliňák (Smer) po rokovaní vedenia Smeru povedal, že s obvinenou Alenou Zs. komunikovali mnohí politici. Upozornil napríklad na Daniela Lipšica.

tunel Višňové, diaľnica D1

Výstavba diaľnice pri Žiline zamrzla

22.01.2019 15:31, aktualizované: 16:32

O tom, čo s tunelom Višňové, sa rozhodne do konca februára. Ministerstvo hľadá spôsob, ako dokončiť stavbu do roku 2023, kým sú k dispozícii európske fondy.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48419x
Priemerná čítanosť článkov: 453x

Autor blogu

Kategórie