Založ si blog

Varenie piva

Rýchlik na tretej koľaji,“ mi našepkáva, že varič mám nastaviť na tretí stupeň. Hýbem jemne zadkom v rytme.

Rape me, my friend,“ sypem slad do pripravenej vody. Predklony a záklony, v pravej ruke vareška bágruje a lá Curt Cobain.

She was a girl from 62,“ moje ´dievča´ potrebuje zohriať na 62 stupňov a vydržať na nej polhodinu. Pesničky sa striedajú a ja si otváram vychladené pivko. Známe melódie si pohmkávam, začína tanečná show.

Summer of sixty-nine…“Brian Adams upravuje teplotu mojej predpivnej zmesy. Aj hlasitosť narastá, varič hučí, nepočuť poriadne rádio.

Seventy four,…“ po ďalšej polhodinke pridávam teplotu, ale len kým dohrá celá pesnička.

V rádiu začínajú hitovky z 80-tych rokov. Pivko ma nabáda zvýšiť hlasitosť, upravujem ju symbolicky na osemdesiat percent. To už samozrejme vystupujem na pódiu s Freddiem Mercurym, nerezová naberačka slúži ako mikrofón, zatiaľ si len mumlem popod nos.

Známe tóny ohlasujú moju srdcovku od Metallicy. Prsty brnkajú po naberačke, tá je odrazu gitarou. Ústa naznačujú slová, neovládam ich naspamäť.

„…. oh God, please help me…“ zreteľné slová pesničky vykrikujem spolu so spevákom. Hlasitosť stupne na bod chmeľovaru. Riady, najmä taniere a hrnce sa stávajú činelami a keď gitarové sólo je silne pretkané bubnami, vrieskam refrén aj ja na plné pecky.

Ale nebubnujú len moje ruky. Aj na dverách počujem bubnovanie a v rytmickom prehýbaní sa približujem k dverám.

Prepáčte, mohli by ste sa modliť potichšie? Viete, sú dve hodiny v noci…“ rozospatá tvár je ešte slušná.

Hups, no druhý raz budem noc medzi nočnými tráviť asi inak.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Naďa

06.02.2018

Keď človek starne, rád spomína. Hlavou sa mihajú obrazy sťa pri zrýchlenom filme. Až vtedy si uvedomí rôzne podoby lások, ku ktorým ho život priviedol. A jednou z týchto mojich lások bola viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12101x
Priemerná čítanosť článkov: 161x

Autor blogu

Kategórie