Založ si blog

Naďa

Keď človek starne, rád spomína. Hlavou sa mihajú obrazy sťa pri zrýchlenom filme. Až vtedy si uvedomí rôzne podoby lások, ku ktorým ho život priviedol. A jednou z týchto mojich lások bola aj Nadežda, či jednoducho Naďa. Mladé bacuľaté dievča s krásnymi dlhými vlasmi farby, ktorú som nikdy nevedel definovať, neboli svetlé blond, ale ešte ani bledohnedé. A aj keď boli po zadok, obdivoval som viac vlasy ako jej telo.
Čím však bola pre mňa výnimočná, bol jej smiech, krásny zvonivý smiech, nie prihlúple chichotanie, ani hlboký sarkastický výsmech. K tomu úsmev, krásne sformované líca a ženskosť, ktorá sa na nej dala krájať. Vlastne, až teraz si uvedomujem, že som ju nikdy nevidel silne namaľovanú, dokonca ani na promóciach.
Rád som ju chodil navštevovať, učili sme sa spolu, veď veľa predmetov sme mali spoločných, až v posledných dvoch ročníkoch sme sa na vyučovaní nestretali. Ale nebolo to len učením, smiech a dobrá nálada, či pohodová atmosféra boli výzdobou, ktorá zútulňovala jej izbu.
Tie moje návštevy však jedného dňa skončili.
„Nehovor to Alešovi!“ počul som raz šepot svojich konškolákov na izbe.
Ale čo som nemal počuť?
Odvtedy som Naďu na jej izbe nestretol. Vždy mi povedali, že niekde je, že len odbehla. Ale prečo? Začínala mi chýbať, bola niečo ako čokoláda pri raňajkách, vždy ma vedela nakaziť dobrou náladou.
„Vieš, Naďa býva u svojho priateľa!“ nabral raz odvahu jeden kolega, úkosom pozerajúc na mňa, či mu od hnevu nenatiahnem zaucho.
Chvíľka ticha. Ahá, preto tam už nie je.
Spustím sa smiať. Neviem, či mi bol smiešny kolega, vyzeral čudne, keď sa tak na mňa bojazlivo pozeral, alebo celé to tajnostkárstvo okolo toho.
Prial som jej to. Nikdy som k nej necítil sexuálnu príťažlivosť, neviem, či vôbec v živote som sa jej dotkol, v živote sa mi o nej ani nesnívalo, ani ma nenapadlo ju vnímať ako milenku. Bola sympatická, v spoločnosti dala o sebe vedieť, ale tam to u mňa vždy končilo. Jednoducho osoba, s ktoru vám je super, bez toho, aby ste ju chceli vnímať hneď ako matku svojich detí. Bola to žena, pri ktorej som nemyslel ani na minulosť, ani na budúcnosť, a pri ktorej zmizli moje problémy, bez toho, aby ich ona za mňa riešila.
Najväčší paradox bol jej priateľ, s ktorým od začiatku chodenia bývali spolu. Tiež veselá kopa, pasovali k sebe. A to ma i teraz hreje na srdci, že si našla niekoho, kto sa ku nej tak hodí. A skrz jeden jeho výrok, občas sa nájdu situácie, kedy ho tiež použijem, myslím na nich oboch.
Raz sme totiž mali na našom predmete úlohu, ktorú sme nevedeli vyriešiť. Celá mozgovňa, čo sme sa stretli na internáte nie a nie s tým pohnúť. Nadin priateľ, študoval na inej fakulte, nám avšak riešenie povedal ihneď. A na otázku, ako na to prišiel, prišiel s jednou geniálnou metódou, ktorú v podobných situáciach aj ja použijem:
„Kuknem a vidím!“

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Graf, ekonomika

Slovensko je v rebríčku konkurencieschopnosti na 42. mieste

17.10.2018 07:34

Slovenská republika sa v najnovšom rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra umiestnila na 42. mieste. Oproti minulému roku si pohoršila o dve miesta.

marihuana, drogy

Kanada sa stala najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete

17.10.2018 06:17

Po celej Kanade sa otvorí 111 legálnych obchodov s marihuanou.

CT prístroj, lymfóm

Prístroje pribúdajú, pacienti aj tak čakajú

17.10.2018 06:00

Fakt, že v nemocniciach postupne pribúdajú nové prístroje, pacienti stále príliš necítia.

potraviny, zelenina,

Odvod zatrasie obchodmi

17.10.2018 06:00

Reťazce majú štátu platiť dvojnásobok toho, čo doteraz odvádzali na daniach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 39765x
Priemerná čítanosť článkov: 386x

Autor blogu

Kategórie