Založ si blog

Naďa

Keď človek starne, rád spomína. Hlavou sa mihajú obrazy sťa pri zrýchlenom filme. Až vtedy si uvedomí rôzne podoby lások, ku ktorým ho život priviedol. A jednou z týchto mojich lások bola aj Nadežda, či jednoducho Naďa. Mladé bacuľaté dievča s krásnymi dlhými vlasmi farby, ktorú som nikdy nevedel definovať, neboli svetlé blond, ale ešte ani bledohnedé. A aj keď boli po zadok, obdivoval som viac vlasy ako jej telo.
Čím však bola pre mňa výnimočná, bol jej smiech, krásny zvonivý smiech, nie prihlúple chichotanie, ani hlboký sarkastický výsmech. K tomu úsmev, krásne sformované líca a ženskosť, ktorá sa na nej dala krájať. Vlastne, až teraz si uvedomujem, že som ju nikdy nevidel silne namaľovanú, dokonca ani na promóciach.
Rád som ju chodil navštevovať, učili sme sa spolu, veď veľa predmetov sme mali spoločných, až v posledných dvoch ročníkoch sme sa na vyučovaní nestretali. Ale nebolo to len učením, smiech a dobrá nálada, či pohodová atmosféra boli výzdobou, ktorá zútulňovala jej izbu.
Tie moje návštevy však jedného dňa skončili.
„Nehovor to Alešovi!“ počul som raz šepot svojich konškolákov na izbe.
Ale čo som nemal počuť?
Odvtedy som Naďu na jej izbe nestretol. Vždy mi povedali, že niekde je, že len odbehla. Ale prečo? Začínala mi chýbať, bola niečo ako čokoláda pri raňajkách, vždy ma vedela nakaziť dobrou náladou.
„Vieš, Naďa býva u svojho priateľa!“ nabral raz odvahu jeden kolega, úkosom pozerajúc na mňa, či mu od hnevu nenatiahnem zaucho.
Chvíľka ticha. Ahá, preto tam už nie je.
Spustím sa smiať. Neviem, či mi bol smiešny kolega, vyzeral čudne, keď sa tak na mňa bojazlivo pozeral, alebo celé to tajnostkárstvo okolo toho.
Prial som jej to. Nikdy som k nej necítil sexuálnu príťažlivosť, neviem, či vôbec v živote som sa jej dotkol, v živote sa mi o nej ani nesnívalo, ani ma nenapadlo ju vnímať ako milenku. Bola sympatická, v spoločnosti dala o sebe vedieť, ale tam to u mňa vždy končilo. Jednoducho osoba, s ktoru vám je super, bez toho, aby ste ju chceli vnímať hneď ako matku svojich detí. Bola to žena, pri ktorej som nemyslel ani na minulosť, ani na budúcnosť, a pri ktorej zmizli moje problémy, bez toho, aby ich ona za mňa riešila.
Najväčší paradox bol jej priateľ, s ktorým od začiatku chodenia bývali spolu. Tiež veselá kopa, pasovali k sebe. A to ma i teraz hreje na srdci, že si našla niekoho, kto sa ku nej tak hodí. A skrz jeden jeho výrok, občas sa nájdu situácie, kedy ho tiež použijem, myslím na nich oboch.
Raz sme totiž mali na našom predmete úlohu, ktorú sme nevedeli vyriešiť. Celá mozgovňa, čo sme sa stretli na internáte nie a nie s tým pohnúť. Nadin priateľ, študoval na inej fakulte, nám avšak riešenie povedal ihneď. A na otázku, ako na to prišiel, prišiel s jednou geniálnou metódou, ktorú v podobných situáciach aj ja použijem:
„Kuknem a vidím!“

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 36789x
Priemerná čítanosť článkov: 357x

Autor blogu

Kategórie