Založ si blog

Tanečník

Keď sa zoznamujem s ľuďmi, zvyknem im hovorievať s úsmevom na perách, že som pochôdzkar. V skutočnosti som manipulant vo fabrike, pripravujem bedne a iné potrebné veci, aby  ľudia mohli vyrábať. A až potom, keď nie je čo pripravovať, robím pochôdzky a kontrolujem stav vecí.
Celkom nedávno sa mi stala vďaka príprave bední jedna drobná veselá príhoda. Skladník priniesol poskladané bedne a ako ich rozkladá, všimnem si, že jeden vrchnák je otočený naopak, no nestíham niečo reklamovať, lebo vozíčkar sa snaží vyhrať v Rally Monte Carlo s cieľom ďaleko v sklade.
Nič zvláštne v lete, ale v čase zimy po nedávnom daždi vzniklo vnútri vrchnáka miniklzisko. Kolega, vysmiaty mladý údržbár, ide akurát okolo. Poskladané bedne tvorili vyvýšené pódium a poloha takmer uprostred haly mu vnukli zaujímavú myšlienku ako predviesť svoje zabávačské schopnosti.
Miesto pomoci skáče na pódium na klzisko.
„Danka, pozeraj!“ avšak neobjaví sa len blonďatá hlava, veselý kolegov hlas naznačil, že niekto má Vianoce aj pár týždňov po Novom roku.
Táto detská radosť vedie mladého muža k tanečným kreáciam, že ani samotný Mr. Bean by sa za neho nemusel hanbiť. Kolega stojí na jednom mieste, naznačuje malé kĺzavé pohyby a vlní sa sťa barový tanečník pri tyči.
Škŕ…
Puk.
Čľap.
Než sa mladík stihne spamätať,  kúpe sa vo vode. Jeho topánky plné odvetrávacích otvorov, aby sa nohy v tom horku nepotili, ihneď načerpali dostatok ľadového osvieženia a kolega červený ani kontrolka na strojných senzoroch vyskakuje von a sťa vodník trieli na šatňu zanechajúc mokré stopy.
Áno, najbližšie dni bude hviezda môjho úseku zvaná „tanečník na tenkom ľade“.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12102x
Priemerná čítanosť článkov: 161x

Autor blogu

Kategórie