Založ si blog

Tanečník

Keď sa zoznamujem s ľuďmi, zvyknem im hovorievať s úsmevom na perách, že som pochôdzkar. V skutočnosti som manipulant vo fabrike, pripravujem bedne a iné potrebné veci, aby  ľudia mohli vyrábať. A až potom, keď nie je čo pripravovať, robím pochôdzky a kontrolujem stav vecí.
Celkom nedávno sa mi stala vďaka príprave bední jedna drobná veselá príhoda. Skladník priniesol poskladané bedne a ako ich rozkladá, všimnem si, že jeden vrchnák je otočený naopak, no nestíham niečo reklamovať, lebo vozíčkar sa snaží vyhrať v Rally Monte Carlo s cieľom ďaleko v sklade.
Nič zvláštne v lete, ale v čase zimy po nedávnom daždi vzniklo vnútri vrchnáka miniklzisko. Kolega, vysmiaty mladý údržbár, ide akurát okolo. Poskladané bedne tvorili vyvýšené pódium a poloha takmer uprostred haly mu vnukli zaujímavú myšlienku ako predviesť svoje zabávačské schopnosti.
Miesto pomoci skáče na pódium na klzisko.
„Danka, pozeraj!“ avšak neobjaví sa len blonďatá hlava, veselý kolegov hlas naznačil, že niekto má Vianoce aj pár týždňov po Novom roku.
Táto detská radosť vedie mladého muža k tanečným kreáciam, že ani samotný Mr. Bean by sa za neho nemusel hanbiť. Kolega stojí na jednom mieste, naznačuje malé kĺzavé pohyby a vlní sa sťa barový tanečník pri tyči.
Škŕ…
Puk.
Čľap.
Než sa mladík stihne spamätať,  kúpe sa vo vode. Jeho topánky plné odvetrávacích otvorov, aby sa nohy v tom horku nepotili, ihneď načerpali dostatok ľadového osvieženia a kolega červený ani kontrolka na strojných senzoroch vyskakuje von a sťa vodník trieli na šatňu zanechajúc mokré stopy.
Áno, najbližšie dni bude hviezda môjho úseku zvaná „tanečník na tenkom ľade“.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Robert Kaliňák (Smer)

VIDEO: Je to čistý hon na čarodejnice, hovorí Kaliňák o výhradách ku Glváčovi

22.01.2019 15:40

Robert Kaliňák (Smer) po rokovaní vedenia Smeru povedal, že s obvinenou Alenou Zs. komunikovali mnohí politici. Upozornil napríklad na Daniela Lipšica.

tunel Višňové, diaľnica D1

Érsek: Zhotoviteľ nevie úsek D1 s tunelom Višňové dokončiť

22.01.2019 15:31

O tom, čo s tunelom Višňové, sa rozhodne do konca februára. Ministerstvo hľadá spôsob, ako dokončiť stavbu do roku 2023, kým sú k dispozícii európske fondy.

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48407x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie