Založ si blog

Tanečník

Keď sa zoznamujem s ľuďmi, zvyknem im hovorievať s úsmevom na perách, že som pochôdzkar. V skutočnosti som manipulant vo fabrike, pripravujem bedne a iné potrebné veci, aby  ľudia mohli vyrábať. A až potom, keď nie je čo pripravovať, robím pochôdzky a kontrolujem stav vecí.
Celkom nedávno sa mi stala vďaka príprave bední jedna drobná veselá príhoda. Skladník priniesol poskladané bedne a ako ich rozkladá, všimnem si, že jeden vrchnák je otočený naopak, no nestíham niečo reklamovať, lebo vozíčkar sa snaží vyhrať v Rally Monte Carlo s cieľom ďaleko v sklade.
Nič zvláštne v lete, ale v čase zimy po nedávnom daždi vzniklo vnútri vrchnáka miniklzisko. Kolega, vysmiaty mladý údržbár, ide akurát okolo. Poskladané bedne tvorili vyvýšené pódium a poloha takmer uprostred haly mu vnukli zaujímavú myšlienku ako predviesť svoje zabávačské schopnosti.
Miesto pomoci skáče na pódium na klzisko.
„Danka, pozeraj!“ avšak neobjaví sa len blonďatá hlava, veselý kolegov hlas naznačil, že niekto má Vianoce aj pár týždňov po Novom roku.
Táto detská radosť vedie mladého muža k tanečným kreáciam, že ani samotný Mr. Bean by sa za neho nemusel hanbiť. Kolega stojí na jednom mieste, naznačuje malé kĺzavé pohyby a vlní sa sťa barový tanečník pri tyči.
Škŕ…
Puk.
Čľap.
Než sa mladík stihne spamätať,  kúpe sa vo vode. Jeho topánky plné odvetrávacích otvorov, aby sa nohy v tom horku nepotili, ihneď načerpali dostatok ľadového osvieženia a kolega červený ani kontrolka na strojných senzoroch vyskakuje von a sťa vodník trieli na šatňu zanechajúc mokré stopy.
Áno, najbližšie dni bude hviezda môjho úseku zvaná „tanečník na tenkom ľade“.

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

cyklón mekunu

Cyklón Mekunu zasiahol Omán a Jemen. Hlásia obete aj nezvestných

26.05.2018 19:14

Živel si vyžiadal najmenej päť mŕtvych a vyše 30 ľudí je nezvestných.

počasie, burka, poprad

Prudké búrky zasiahli Poprad a komplikovali dopravu, zasahovali aj hasiči

26.05.2018 18:35

Ulice a cesty v meste zaliala voda, ktorá komplikovala dopravu. Zasahovať museli hasiči pri odčerpávaní vody a uvoľňovaní priepustov.

Rakúska polícia

Rakúsko: Polícia zadržala dvoch Slovákov podozrivých z brutálneho prepadu

26.05.2018 18:21

Násilníci prepadli 82-ročného muža v jeho dome, pričom postupovali "obzvlášť chladnokrvne".

joshua holt

Venezuela prepustila väzneného Američana, prijme ho Trump

26.05.2018 17:34

Prepusteným Američanom je Joshua Holt, ktorého zatkli a uväznili v roku 2016.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 29870x
Priemerná čítanosť článkov: 296x

Autor blogu

Kategórie