Založ si blog

Darček

Neveľké vlny lenivo oplachovali piesočnatú plaž. Ospalé slnko sa pomaly ponáralo do tichého mora hladkajúc malými lúčmi túto mokrú perinu.
Zaľúbená dvojica otláčala svoje prsty do ligotajúceho sa piesku. Občas zaznel divoký smiech, občas radostný výkrik. Pokožka pálila, veď prežili radostný deň plný pohybu.
Elegantne oblečený muž zastal a postavil sa k mladej žene tvárou. Pevne jej pozeral  do roztúžených očí, ona sa placho pousmiala.
„Mám pre teba prekvapenie!“ mužov úsmev bol neodolateľný.
Hnedé očká sa síce pýtali, že aké prekvapenie, no zmyselné pery ostali ticho. Usmiatý muž chytil pomaly drobnú ženu za obe opálené ruky a jemne ich obe pobozkal. Chvíľku sa hlboko zadíval blonďavej kráske do očí a pohľadom prešiel k trochu pootvoreným perám.  Ešte dvakrát to zopakoval.
Potom jednu ruku pustil a tou druhou popotiahol.
„Zavri si oči, prosím!“ šepot muža sa premenil na letmý bozk na líco.
Ležerne sa vybrali  popod vysoké palmy k neďalekému domu, no tesne pred ním zastali. Muž dotykom na odhalené plecia naznačil, že môže otvoriť krásne oči.
Malá, zakrslá, palma mala na sebe pásy bielych kvetov, spod ktorých nenápadne viseli kokosové orechy sťa vianočné gule.
„Šťastné a veselé!“ chceli namaľované pery vykríknuť, keby zrovna nebol horúci august.
„Prekvapenie nájdeš pod stromčekom,“ srdečný úsmev pôsobil tajomne.
Dlhé mihalnice zablikali. Chvíľku poblúdili, kým našli správny orech previazaný zlatou stuhou. Náhrdelník? Retiazka? Kľúč od auta? Jej dlhodobý priateľ zvykol byť štedrý.
Pri rozväzovaní sa neponáhľala, vychutnávala si to napätie. Stuhu opatrne strhla, ale darček nerozbaľovala.
„Ďakujem, si tak milý!“
Veľká ruka však naznačila, že má pokračovať.  Hebká ruka podala uvoľnenému mužovi trblietavú stuhu. Už teraz cítila to narastajúce vzrušenie, no radosť v nej bola ako sopka pred výbuchom, naberala na sile. Strieborné viečka sa zatvorili, keď ruky otvorili orech. Otvorila oči i ústa, no zvuk z nich nevyšiel.
Radosť z nej vytryskla ako svetlica na Vianoce o polnoci. Nie, ani na Vianoce už nezažije takú radosť. Cítila sa šťastná ako keď malé dieťa rozbalí dlho očakávaný darček. Mala chuť vyobjímať celý svet.
„Áno!“ vnútro divoko pulzovalo.
Zavrela orech, aby snúbne prstene nevypadli a vrhla sa mužovi okolo krku darujúc mu dlhý bozk na chutné pery.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12099x
Priemerná čítanosť článkov: 161x

Autor blogu

Kategórie