Založ si blog

Slon

Minulý rok v lete som sa plavil malajskými ostrovami. Bol som na výletnej lodi, keď sme pri plavbe okolo jedného ostrova zbadali obrovskú skalu. Bola taká zvláštna. Z určitého uhla pripomínala obrovského skamenelého slona. Po bokoch skaly bola zelen. Kapitán nám požičal ďalekohlad a my sme zbadali malilinkú bodečku na vrchu tej skaly. K tej skale sa práve blížila loďka s malou strieškou na jednom konci.

„Legenda hovorí,“ začal kapitán lámavou angličtinou, “ že kedysi tu na ostrove stálo obrovské a bohaté mesto. Veľa pirátov toto mesto prepadávalo a okrem zlata bralo aj ľudí, ktorých predávali do otroctva. ľudia sa modlili k svojim bohom a tak jedného dňa zvnútra ostrova prišiel obrovský slon a vyhnal pirátov preč. Vybehol až do mora, kde skamenel. Domorodci tam strážia dodnes. Tá bodka, čo ste videli je pripravená vatra, ktorá upozorní domorodcov, keby sa znova objavili piráti.“

Z diaľky bolo vidieť, že pod chobotom bola jaskyňa. Zaujímavé bolo však to, že z obrovského bohatého mesta sa stala malá bezvýznamná osada, ktorú pre skalu ani nebolo vidieť.

Pár ľudí si túto skalu odfotilo. Ja som sa ešte dlho pozeral na skalu a rozmýšľal, ako ďaleko by bolo počuť slona, keby ožil a zatrúbil.

Greetings from battlefield

20.03.2018

Quiet you still sit on the top of the hill Seeing fairway to the horizon, where does the bullet come from? There´s little time over here and cry is coming: "Oh, dear?" Question is from deep inside, But viac »

Alkohol

17.03.2018

mňa nadchol alkohol mne milý bol alkohol dokým som nerozbil paletu a pol

Starec

16.03.2018

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a viac »

Katalánsko väzni Jordi Sánchez

Jordi Sánchez stiahol kandidatúru na katalánskeho premiéra

21.03.2018 13:22

Sánchezova kandidatúra do funkcie predsedu katalánskej vlády bola problematická, pretože je ešte stále vo vyšetrovacej väzbe v Madride.

Ukrajina, Kyjev

Ukrajinská trať do NATO má prekážky

21.03.2018 13:00

Ukrajinské volanie po zblížení so Severoatlantickou alianciou naráža na maďarskú bariéru.

Jánošíkove diery,

Na Slovensko smeruje arktický vzduch, na severe a východe už slabo sneží

21.03.2018 12:55

Slovenskom prechádza v stredu nevýrazný studený front, za ktorým opäť prenikne nová dávka studeného arktického vzduchu.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Sestry nechcú Kalavskú. Jej rozhodnutia ovplyvňujú záujmové skupiny, tvrdí komora

21.03.2018 12:29

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzýva Petra Pellegriniho, aby na post ministra zdravotníctva nenominoval štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 20825x
Priemerná čítanosť článkov: 239x

Autor blogu

Kategórie