Založ si blog

Slon

Minulý rok v lete som sa plavil malajskými ostrovami. Bol som na výletnej lodi, keď sme pri plavbe okolo jedného ostrova zbadali obrovskú skalu. Bola taká zvláštna. Z určitého uhla pripomínala obrovského skamenelého slona. Po bokoch skaly bola zelen. Kapitán nám požičal ďalekohlad a my sme zbadali malilinkú bodečku na vrchu tej skaly. K tej skale sa práve blížila loďka s malou strieškou na jednom konci.

„Legenda hovorí,“ začal kapitán lámavou angličtinou, “ že kedysi tu na ostrove stálo obrovské a bohaté mesto. Veľa pirátov toto mesto prepadávalo a okrem zlata bralo aj ľudí, ktorých predávali do otroctva. ľudia sa modlili k svojim bohom a tak jedného dňa zvnútra ostrova prišiel obrovský slon a vyhnal pirátov preč. Vybehol až do mora, kde skamenel. Domorodci tam strážia dodnes. Tá bodka, čo ste videli je pripravená vatra, ktorá upozorní domorodcov, keby sa znova objavili piráti.“

Z diaľky bolo vidieť, že pod chobotom bola jaskyňa. Zaujímavé bolo však to, že z obrovského bohatého mesta sa stala malá bezvýznamná osada, ktorú pre skalu ani nebolo vidieť.

Pár ľudí si túto skalu odfotilo. Ja som sa ešte dlho pozeral na skalu a rozmýšľal, ako ďaleko by bolo počuť slona, keby ožil a zatrúbil.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

verzilov

Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

25.09.2018 21:56

Aktivista v utorok na Twitteri napísal, že predchádzajúcich 12 dní strávil "v čiernej diere".

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 39025x
Priemerná čítanosť článkov: 379x

Autor blogu

Kategórie