Založ si blog

Slon

Minulý rok v lete som sa plavil malajskými ostrovami. Bol som na výletnej lodi, keď sme pri plavbe okolo jedného ostrova zbadali obrovskú skalu. Bola taká zvláštna. Z určitého uhla pripomínala obrovského skamenelého slona. Po bokoch skaly bola zelen. Kapitán nám požičal ďalekohlad a my sme zbadali malilinkú bodečku na vrchu tej skaly. K tej skale sa práve blížila loďka s malou strieškou na jednom konci.

„Legenda hovorí,“ začal kapitán lámavou angličtinou, “ že kedysi tu na ostrove stálo obrovské a bohaté mesto. Veľa pirátov toto mesto prepadávalo a okrem zlata bralo aj ľudí, ktorých predávali do otroctva. ľudia sa modlili k svojim bohom a tak jedného dňa zvnútra ostrova prišiel obrovský slon a vyhnal pirátov preč. Vybehol až do mora, kde skamenel. Domorodci tam strážia dodnes. Tá bodka, čo ste videli je pripravená vatra, ktorá upozorní domorodcov, keby sa znova objavili piráti.“

Z diaľky bolo vidieť, že pod chobotom bola jaskyňa. Zaujímavé bolo však to, že z obrovského bohatého mesta sa stala malá bezvýznamná osada, ktorú pre skalu ani nebolo vidieť.

Pár ľudí si túto skalu odfotilo. Ja som sa ešte dlho pozeral na skalu a rozmýšľal, ako ďaleko by bolo počuť slona, keby ožil a zatrúbil.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45347x
Priemerná čítanosť článkov: 428x

Autor blogu

Kategórie