Založ si blog

Ruža

Skupinka turistov sa pohybovala malým prímorským mestečkom. Prechádzali sa plážovým parkom aj promenádou. A aj keď to bolo všetko pekné väčšina z nich už bola znudená. Pri tom horku, ktoré tam panovalo, každý myslel na nejaký dobre vychladený nápoj a ochladenie v mori.

„Pôjdeme si pozrieť ešte jednu uličku a to už bude koniec našej prehliadky tohto mesta,“ povedala sprievodkyňa. Kopa ľudí začala frflať. Mala už dosť prechádzok. Boli unavení a hladní. Muž už pokukoval po výčape s dobre vychladeným pivom, keď uvidel uličku.

„Och, rybársku sieť si zavesím aj ja doma a budem sa cítiť akože wau,“ neodpustil si poznámku.

„Musíš stále frflať. Mal si si kúpiť pivo v plechovke a nosiť so sebou,“

„Ano, a ešte mi tam vletí osa a donesiem si napuchnutý jazyk ako suvenír.“

Ako vošli do uličky spustil sa dážď. Trochu to osviežilo vzduch. Pripomínalo to krátky letný dážď, len nie tak studený. Ľudia si pootvárali slnečníky a pomaly sa presúvali uličkou. Zrazu začal fúkať vietor a dáždniky boli silným náporom vytrhnuté. Niektoré ženy čo mali sukne aj popúšťali dáždniky, lebo im ich nadvihovalo.

V skupinke vzadu sa ozval ženský hlasitý zvonivý rehot. Muž, ktorý si sťažoval na osu v plechovke, sa rýchlo vrátil. Za chrbtom čosi skrýval.

„čo sa deje?“ zvedavo sa opýtal.

„Pozri! Veľká narodeninová oslava!“ odpovedala žena a ukázala na sieť. Sieť zadržala dáždniky. Kedže boli pestrofarebné, pripomínali balóniky zavesené ako gondoly na narodeninovej oslave. „Si mohol doniesť to pivo aj mne, by sme si aspon akože pripili.“

„No, na par sekund sa vzdialim a už je zle!“

„Nabudúce pojdeš na dovolenku do pivovaru, však celú dovolenku len po výčapoch si!“

Muž sa víťazoslavne pousmial. Vytiahol ruku spoza chrbáta. Žena uvidela pestrofarebný kvet zabalený v celofáne.

„Taká gyčovina a ty ju musíš hneď kúpiť!“

„Tak ovoňaj!“

Žena si priložila kvet k nosu. Nadýchla sa. Čakala nejaký lacný parfém a zrazu jej nos naplnila krásna vôňa čerstvo odrezanej ruže.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12113x
Priemerná čítanosť článkov: 162x

Autor blogu

Kategórie