Založ si blog

Ruža

Skupinka turistov sa pohybovala malým prímorským mestečkom. Prechádzali sa plážovým parkom aj promenádou. A aj keď to bolo všetko pekné väčšina z nich už bola znudená. Pri tom horku, ktoré tam panovalo, každý myslel na nejaký dobre vychladený nápoj a ochladenie v mori.

„Pôjdeme si pozrieť ešte jednu uličku a to už bude koniec našej prehliadky tohto mesta,“ povedala sprievodkyňa. Kopa ľudí začala frflať. Mala už dosť prechádzok. Boli unavení a hladní. Muž už pokukoval po výčape s dobre vychladeným pivom, keď uvidel uličku.

„Och, rybársku sieť si zavesím aj ja doma a budem sa cítiť akože wau,“ neodpustil si poznámku.

„Musíš stále frflať. Mal si si kúpiť pivo v plechovke a nosiť so sebou,“

„Ano, a ešte mi tam vletí osa a donesiem si napuchnutý jazyk ako suvenír.“

Ako vošli do uličky spustil sa dážď. Trochu to osviežilo vzduch. Pripomínalo to krátky letný dážď, len nie tak studený. Ľudia si pootvárali slnečníky a pomaly sa presúvali uličkou. Zrazu začal fúkať vietor a dáždniky boli silným náporom vytrhnuté. Niektoré ženy čo mali sukne aj popúšťali dáždniky, lebo im ich nadvihovalo.

V skupinke vzadu sa ozval ženský hlasitý zvonivý rehot. Muž, ktorý si sťažoval na osu v plechovke, sa rýchlo vrátil. Za chrbtom čosi skrýval.

„čo sa deje?“ zvedavo sa opýtal.

„Pozri! Veľká narodeninová oslava!“ odpovedala žena a ukázala na sieť. Sieť zadržala dáždniky. Kedže boli pestrofarebné, pripomínali balóniky zavesené ako gondoly na narodeninovej oslave. „Si mohol doniesť to pivo aj mne, by sme si aspon akože pripili.“

„No, na par sekund sa vzdialim a už je zle!“

„Nabudúce pojdeš na dovolenku do pivovaru, však celú dovolenku len po výčapoch si!“

Muž sa víťazoslavne pousmial. Vytiahol ruku spoza chrbáta. Žena uvidela pestrofarebný kvet zabalený v celofáne.

„Taká gyčovina a ty ju musíš hneď kúpiť!“

„Tak ovoňaj!“

Žena si priložila kvet k nosu. Nadýchla sa. Čakala nejaký lacný parfém a zrazu jej nos naplnila krásna vôňa čerstvo odrezanej ruže.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

študenti, nohy, obuv, počítač, mladí ľudia, čižmy, tenisky

PRIESKUM: Antisemitizmus ako problém vníma len desatina mladých Slovákov

22.01.2019 15:02

Naopak, 70 percent ho za problém nepovažuje.

kiska, fico

Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

22.01.2019 14:48, aktualizované: 15:24

Na stretnutí Kisku s dvojicou Fico – Pellegrini mala byť prezidentovi ponúknutá alternatíva, aby si vybral dvoch kandidátov a na oplátku by vymenoval Fica za sudcu ÚS.

Julia Tymošenková

Tymošenková oficiálne potvrdila kandidatúru na post ukrajinskej prezidentky

22.01.2019 14:47

Strávila dva a pol roka vo väzení po tom, ako ju súd uznal za vinnú za prekročenie služobných právomocí.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48397x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie