Založ si blog

Princezná z ostrova

„Pane,  a prečo chcete ísť zrovna za touto princeznou?“ opýtal sa zbrojnoš svojho pána.

„Ani sám neviem. Ale odvtedy čo som videl jej obrázok na slávnosti u priateľa,  nemôžem na ňu nemyslieť. Zobudzam sa s myšlienkou na ňu,  a zaspávam s myšlienkou na ňu.  Kedykoľvek zatvorim oči,  vidím jej tvár, “ smutne sa priznal rytier.

„Pri všetkej ucte, pane, ale počuli ste čo o nej vravia ľudia? “ opýtal sa zbrojnoš. „Vyjadruj sa ale slušne, “ pohrozil sa rytier.

„Pane,  ani vy sa nespravate stále ako rytier. Mnohoráz som počul od sluhov,  že ich panie a páni sa sťažujú, že neviete pozdraviť…“

„Hovor k veci!“  opakoval rytier.

„Rada sa zábava,  má rada pekné šaty a jej srdce je neprístupné ako jej hrad na ostrove uprostred hmly a vôd, ktoré ostrov obklopujú.“

„A čo radíš sluha môj? “

„Pekne sa obliecť a ukázať svaly? Pekne sa navoniať? Zaplatiť vychýreneho zabavača či básnika? Kúpiť jej šaty alebo šperky? “

„Ani jedno sa mi nepozdava. Nebudem niekým kým nie som. “

„No, tak to potom máte ťažké. “

„Na obrázku som videl, že na ostrove s hradom je aj kostol. Iný ako náš katolícky,  ale určite kresťanský, keďže je tam kríž! “

„Skúste porozmýšľať. Možno je iná vo svojom srdci a možno je i napriek všetkej zábave vo svojom srdci opustená ako ostrov na ktorom býva. “

Ťažké čižmy rytierovych nôh dupali dolu schodami.  Veľký meč sa hojdal rytierovi vedľa boku a občas zaštrngotal. V ruke si rytier držal prilbu a predtým než vysadol na koňa si ju nasadil.

 

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Michel Barnier

Čas na dohodu o brexite sa kráti, pripomenul Barnier

20.07.2018 15:53

Treba sa pripravovať aj na situáciu, kedy by na konci marca budúceho roka Británia z európskeho bloku odišla bez dohody.

Nemecko, polícia, policajt, policajti

Na severe Nemecka útočil muž nožom na ľudí v autobuse, 14 zranil

20.07.2018 15:43

Útočník v autobuse v severonemeckom prístavnom meste Lübeck zranil nožom 14 ľudí, z toho dvoch vážne.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji

20.07.2018 15:43

Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka.

žatva, kombajn, pšenica, obilie

Žatvu urýchlilo sucho a teplo, komplikujú ju dažde

20.07.2018 15:34

Tohtoročné suchá a vysoké teploty urýchlili dozrievanie obilia. Poľnohospodári na Slovensku tak začali so žatvou skôr približne o dva až tri týždne. Niektorí ju odštartovali už v polovici júna.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 35129x
Priemerná čítanosť článkov: 341x

Autor blogu

Kategórie