Založ si blog

Princezná z ostrova

„Pane,  a prečo chcete ísť zrovna za touto princeznou?“ opýtal sa zbrojnoš svojho pána.

„Ani sám neviem. Ale odvtedy čo som videl jej obrázok na slávnosti u priateľa,  nemôžem na ňu nemyslieť. Zobudzam sa s myšlienkou na ňu,  a zaspávam s myšlienkou na ňu.  Kedykoľvek zatvorim oči,  vidím jej tvár, “ smutne sa priznal rytier.

„Pri všetkej ucte, pane, ale počuli ste čo o nej vravia ľudia? “ opýtal sa zbrojnoš. „Vyjadruj sa ale slušne, “ pohrozil sa rytier.

„Pane,  ani vy sa nespravate stále ako rytier. Mnohoráz som počul od sluhov,  že ich panie a páni sa sťažujú, že neviete pozdraviť…“

„Hovor k veci!“  opakoval rytier.

„Rada sa zábava,  má rada pekné šaty a jej srdce je neprístupné ako jej hrad na ostrove uprostred hmly a vôd, ktoré ostrov obklopujú.“

„A čo radíš sluha môj? “

„Pekne sa obliecť a ukázať svaly? Pekne sa navoniať? Zaplatiť vychýreneho zabavača či básnika? Kúpiť jej šaty alebo šperky? “

„Ani jedno sa mi nepozdava. Nebudem niekým kým nie som. “

„No, tak to potom máte ťažké. “

„Na obrázku som videl, že na ostrove s hradom je aj kostol. Iný ako náš katolícky,  ale určite kresťanský, keďže je tam kríž! “

„Skúste porozmýšľať. Možno je iná vo svojom srdci a možno je i napriek všetkej zábave vo svojom srdci opustená ako ostrov na ktorom býva. “

Ťažké čižmy rytierovych nôh dupali dolu schodami.  Veľký meč sa hojdal rytierovi vedľa boku a občas zaštrngotal. V ruke si rytier držal prilbu a predtým než vysadol na koňa si ju nasadil.

 

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

Stroj(8)

08.04.2018

Keď desina začala pípať koniec cyklu, len tak mimovoľne som sa tam obzrel. "Ježkové vokuláre!" skríknem a trielim do sauny, ako sme svorne desiatku nazývali pre jej extrémne teplo. Chlapík viac »

hranolky, vyprážané

Sankcie prinútili americký McDonald's robiť hranolky z ruských zemiakov

25.04.2018 23:17

Sankcie voči Rusom, prinútili americký reťazec McDonald's používať v Rusku miestne zemiaky namiesto mrazených z Holandska a Poľska.

Volkswagen

VW pociťuje dozvuky emisného škandálu. Bude platiť aj Marylandu

25.04.2018 22:56

Volkswagen zaplatí americkému štátu Maryland za emisný škandál 33,5 milióna USD. Musí tiež rozšíriť ponuku elektromobilov.

Sýria Rusko OPCW

Experti z OPCW odobrali vzorky z ďalšieho miesta údajného útoku v meste Dúma

25.04.2018 22:18

Skupina expertov z OPCW má poverenie stanoviť, či boli použité chemické zbrane a aké, ale nie určiť vinníka.

Nobelova cena

Nobelovu cenu za literatúru možno tento rok Švédska akadémia neudelí

25.04.2018 21:30

Švédska akadémia má 18 členov, tento mesiac ale niekoľko z nich oznámilo, že sa naďalej nebudú zúčastňovať na schôdzach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 28127x
Priemerná čítanosť článkov: 281x

Autor blogu

Kategórie