Založ si blog

Princezná z ostrova

„Pane,  a prečo chcete ísť zrovna za touto princeznou?“ opýtal sa zbrojnoš svojho pána.

„Ani sám neviem. Ale odvtedy čo som videl jej obrázok na slávnosti u priateľa,  nemôžem na ňu nemyslieť. Zobudzam sa s myšlienkou na ňu,  a zaspávam s myšlienkou na ňu.  Kedykoľvek zatvorim oči,  vidím jej tvár, “ smutne sa priznal rytier.

„Pri všetkej ucte, pane, ale počuli ste čo o nej vravia ľudia? “ opýtal sa zbrojnoš. „Vyjadruj sa ale slušne, “ pohrozil sa rytier.

„Pane,  ani vy sa nespravate stále ako rytier. Mnohoráz som počul od sluhov,  že ich panie a páni sa sťažujú, že neviete pozdraviť…“

„Hovor k veci!“  opakoval rytier.

„Rada sa zábava,  má rada pekné šaty a jej srdce je neprístupné ako jej hrad na ostrove uprostred hmly a vôd, ktoré ostrov obklopujú.“

„A čo radíš sluha môj? “

„Pekne sa obliecť a ukázať svaly? Pekne sa navoniať? Zaplatiť vychýreneho zabavača či básnika? Kúpiť jej šaty alebo šperky? “

„Ani jedno sa mi nepozdava. Nebudem niekým kým nie som. “

„No, tak to potom máte ťažké. “

„Na obrázku som videl, že na ostrove s hradom je aj kostol. Iný ako náš katolícky,  ale určite kresťanský, keďže je tam kríž! “

„Skúste porozmýšľať. Možno je iná vo svojom srdci a možno je i napriek všetkej zábave vo svojom srdci opustená ako ostrov na ktorom býva. “

Ťažké čižmy rytierovych nôh dupali dolu schodami.  Veľký meč sa hojdal rytierovi vedľa boku a občas zaštrngotal. V ruke si rytier držal prilbu a predtým než vysadol na koňa si ju nasadil.

 

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12111x
Priemerná čítanosť článkov: 161x

Autor blogu

Kategórie