Založ si blog

Posledný záchranca

Celá krajina ležala popolom, ktorý ako posledný závoj prikrýval tými mocnými strojmi zničenú planétu. Zdevastované mestá horeli. Všade, kde len ľudské oko dovidelo,
bola smrť. Mŕtve ľudské telá kričali svoje posledné varovanie: „Prečo sme tým strojom dali život?!“
V neďalekej pozorovatelni, ukrytej pod haldou zhorených áut, stál chlap. Spleťou prebúraných chodieb v podzemí sa ku nemu predieral iný muž, vojak.
„Ste naša jediná záchrana,“ vykríkol z posledných síl. „Už len vy dokážete zachrániť ľudstvo!“
Pozorovateľ sa ani nepohol. Nezúčastnene sa pozeral, ako nejaké stroje demolovali
ďalšie mesto. Bol si vedomý svojej jedinečnosti. Na skrvavenej Zemi zostalo pár tisíc ľudí roztrúsených kade-tade ako odrobinky chleba. Ale on bol ten posledný, ktorýtúto vojnu mohol ešte zvrátiť.
„Vieš čo? Mne je to jedno,“ pokrčil plecami a nechal len tak umierať vojaka. Potom si rozhryzol falošný zub. Jeho smrť prišla okamžite, tým ostatným zostávalo
posledných pár hodín.

				

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12129x
Priemerná čítanosť článkov: 162x

Autor blogu

Kategórie