Založ si blog

Posledný záchranca

Celá krajina ležala popolom, ktorý ako posledný závoj prikrýval tými mocnými strojmi zničenú planétu. Zdevastované mestá horeli. Všade, kde len ľudské oko dovidelo,
bola smrť. Mŕtve ľudské telá kričali svoje posledné varovanie: „Prečo sme tým strojom dali život?!“
V neďalekej pozorovatelni, ukrytej pod haldou zhorených áut, stál chlap. Spleťou prebúraných chodieb v podzemí sa ku nemu predieral iný muž, vojak.
„Ste naša jediná záchrana,“ vykríkol z posledných síl. „Už len vy dokážete zachrániť ľudstvo!“
Pozorovateľ sa ani nepohol. Nezúčastnene sa pozeral, ako nejaké stroje demolovali
ďalšie mesto. Bol si vedomý svojej jedinečnosti. Na skrvavenej Zemi zostalo pár tisíc ľudí roztrúsených kade-tade ako odrobinky chleba. Ale on bol ten posledný, ktorýtúto vojnu mohol ešte zvrátiť.
„Vieš čo? Mne je to jedno,“ pokrčil plecami a nechal len tak umierať vojaka. Potom si rozhryzol falošný zub. Jeho smrť prišla okamžite, tým ostatným zostávalo
posledných pár hodín.

				

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

tunel Višňové, diaľnica D1

Érsek: Zhotoviteľ nevie úsek D1 s tunelom Višňové dokončiť

22.01.2019 15:31

O tom, čo s tunelom Višňové, sa rozhodne do konca februára. Ministerstvo hľadá spôsob, ako dokončiť stavbu do roku 2023, kým sú k dispozícii európske fondy.

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

študenti, nohy, obuv, počítač, mladí ľudia, čižmy, tenisky

PRIESKUM: Antisemitizmus ako problém vníma len desatina mladých Slovákov

22.01.2019 15:02

Naopak, 70 percent ho za problém nepovažuje.

kiska, fico

Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

22.01.2019 14:48, aktualizované: 15:31

Na stretnutí Kisku s dvojicou Fico – Pellegrini mala byť prezidentovi ponúknutá alternatíva, aby si vybral dvoch kandidátov a na oplátku by vymenoval Fica za sudcu ÚS.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48403x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie