Založ si blog

Okamih

Povedala, že okamih. Odvtedy ubehlo pár rokov. Ale on si uchovával vo svojom srdci jej obraz. Najmä tvár a jej pohľad nehy, ktorý ho zraňoval na samej hĺbke jeho srdca. Bol to aj jej jemný úsmev, ktorý ho hypnotizoval a paralyzoval jeho mužskost.

Veľakrát si na ňu spomenul a predstavoval jej tvár.  A keď bola jeseň, v hnednúcom lístí videl jej vlasy poprepletané jesennými kvetmi.

Nedávno ju zahliadol. Na okamih. Ale ten okamih videl všetko čo s ňou zažil. V tom okamihu si spomenul aj na jej divoký a nespútaný smiech, a rezonoval v ňom ako hukot zvonov uprostred tichej horskej doliny.

Videl ju v dave ľudí. Na okamih. Prišla sa pozrieť na to čo vídavala od detstva. Na okamih cítila ako ju drží otec za ruku a ona ako malé dievčatko hľadela na to malé pohyblivé drevené divadielko.

Nezbadala, že na okamih sa niekto na ňu pozrel. Už nebola to malé plaché dievčatko, ale dozrievajúca žena. Jej črty sa zmenili a stala sa z nej krásavica aj na duši. Ale aj ten okamih mu stačil aby v nej spoznal tú, čo sa odmlčala len „na okamih“

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

cyklón mekunu

Cyklón Mekunu zasiahol Omán a Jemen. Hlásia obete aj nezvestných

26.05.2018 19:14

Živel si vyžiadal najmenej päť mŕtvych a vyše 30 ľudí je nezvestných.

počasie, burka, poprad

Prudké búrky zasiahli Poprad a komplikovali dopravu, zasahovali aj hasiči

26.05.2018 18:35

Ulice a cesty v meste zaliala voda, ktorá komplikovala dopravu. Zasahovať museli hasiči pri odčerpávaní vody a uvoľňovaní priepustov.

Rakúska polícia

Rakúsko: Polícia zadržala dvoch Slovákov podozrivých z brutálneho prepadu

26.05.2018 18:21

Násilníci prepadli 82-ročného muža v jeho dome, pričom postupovali "obzvlášť chladnokrvne".

joshua holt

Venezuela prepustila väzneného Američana, prijme ho Trump

26.05.2018 17:34

Prepusteným Američanom je Joshua Holt, ktorého zatkli a uväznili v roku 2016.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 29888x
Priemerná čítanosť článkov: 296x

Autor blogu

Kategórie