Založ si blog

Mecanique(2)

Alicka pokračovala v práci. Po hodine skončila pracovná smena a v hale zostala len Alicka. Ostatok išiel von. Ale aj autobusár ostal čakať, keď mu vysvetlili prečo nejdú domov. Krabice naložili do auta s expedíciou do RTF. Nepríjemná situácia bola zažehnaná. Koordinátor z Diamond Mechaniks prišiel na  čiernom aute. Vystúpil z auta vysmiaty ako veľkonočné vajíčko.

„Zdravím. Tak ako?“ koordinátor Šaňo sa obrátil na pána Rzyňa.

„Je tam sama. Posledných 1500 kusov.“

„Tak pošlite expedíciu. Ja tie zvyšné kusy zaveziem. Kombi má dobrý kufor.“

Pán Rzyňo opečiatkoval a podpísal potrebné papiere. Auto s čiastočnou expedíciou vyrazilo. Nikto však nechcel ísť domov.  Čakali na Alicu, či ozaj skončí tak ako má. Ľudia postávali a niektorí si sadli na obrubníky. Potichu sa rozprávali, aby počuli Alicu. Občas počuli hrmot. Ale ku koncu už nič. Zrazu veľký hluk a po chvíľke počuli hrkot paleťáku. Ten hrkot sa miešal so zvukom barly. Cez skladové dvere bolo vidieť len trochu skladu. Prakticky len koniec ulice, ktorá viedla od kancelárie majstrovej.

„Vravela som vám, že Q-electroguns by to mali načas a kvalitne. Určite lepšie ako vaša Alicka z Diamond Mechaniks,“ pílila uši majstrová.

„Ide,“ výkrikok niekto.

Alicka sa jednou rukou opierala o barlu a druhou ťahala paleťák s krabicami. Až kým neprišla  ku vchodu, tvárila sa utrapene. Bolo vidieť, že zatína zuby.

Pri vchode nahodila víťazoslávny úsmev a podávajuc rúčku paleťáku majstrovej hovorila:

„Je suis mecanique!“

Doslov

Alicka sa hneď nato zrútila. Pán Rzyňo ju rychlo zaviezol do nemocnice, kde jej doktor udelil doživotný zákaz na to čo robila. Koordinátor Šaňo ju zamestnal ako  školiteľku v Diamond Mechaniks. Pán Rzyňo jej za odmenu zaplatil dvojtýždňový liečebný pobyt v kúpeľoch a desaťdňový pobyt pri mori. Majstrová dostala vytýkací list za intrigy spojené s presadzovaním firmy jej synovca. Keďže v nich neprestala, po polroku dostala výpoveď. Synovec jej nepomohol a tak sa časom dostala do vážnych finančných problémov.

Alicka však pomohla zamestnať sa matke v Diamond Mechaniks, kde sa matka mala lepšie ako predtým. Pod Alickiným vedením sa vytvoril silný a dobrý tím, ktorý pomohol Diamond Mechaniks upevniť si nielen dobrú pozíciu na trhu ale aj zvýšiť konkurencieschopnosť firmy.

Tanečník

16.01.2018

Keď sa zoznamujem s ľuďmi, zvyknem im hovorievať s úsmevom na perách, že som pochôdzkar. V skutočnosti som manipulant vo fabrike, pripravujem bedne a iné potrebné veci, aby ľudia mohli vyrábať. viac »

Spadnutý anjel(2)

08.01.2018

Anjelka ležala na dlažbe hradu. Jej milý anjel zmizol. Počula, že spadol z neba v boji, len tak iskry lietali, keď ohnivý meč odťal krídlo, cítila to na sebe, tú ostrú prenikavú bolesť. viac »

Spadnutý anjel

07.01.2018

Zronený muž stál v studenej vode. Uprene sa pozeral na veľký mesiac. Jedno krídlo mu chýbalo, druhé mal dotrhané. Naokolo ešte poletovalo perie z jeho krídel. Spadol. Pred očami sa mu mihali viac »

cena, medaila chatama sofera

Pocta pre denník Pravda. Získal medailu Chatama Sofera

23.01.2018 20:00

Denník Pravda získal významnú poctu od Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Jeho riaditeľ Pavol Mešťan odovzdal šéfredaktorke Nore Sliškovej medailu Chatama Sofera.

pôrodnica, deti, novorodenci

Svidnícka pôrodnica nekončí, na svoje udržanie potrebuje aspoň 500 pôrodov

23.01.2018 18:54

Minister zdravotníctva Drucker si uvedomuje problémy svidníckej nemocnice s nedostatkom atestovaných lekárov a víta snahu vedenia hľadať riešenia.

Podnikateľ a miliardár Elon Musk na archívnom zábere.

Musk si chystá zmluvu na desaťročie, môže zarobiť desiatky miliárd

23.01.2018 18:40

Americký podnikateľ Elon Musk by mal zostať v čele spoločnosti Tesla ďalších desať rokov. Nebude dostávať stálu mzdu, ale bonusy.

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 9953x
Priemerná čítanosť článkov: 138x

Autor blogu

Kategórie