Založ si blog

Mecanique(2)

Alicka pokračovala v práci. Po hodine skončila pracovná smena a v hale zostala len Alicka. Ostatok išiel von. Ale aj autobusár ostal čakať, keď mu vysvetlili prečo nejdú domov. Krabice naložili do auta s expedíciou do RTF. Nepríjemná situácia bola zažehnaná. Koordinátor z Diamond Mechaniks prišiel na  čiernom aute. Vystúpil z auta vysmiaty ako veľkonočné vajíčko.

„Zdravím. Tak ako?“ koordinátor Šaňo sa obrátil na pána Rzyňa.

„Je tam sama. Posledných 1500 kusov.“

„Tak pošlite expedíciu. Ja tie zvyšné kusy zaveziem. Kombi má dobrý kufor.“

Pán Rzyňo opečiatkoval a podpísal potrebné papiere. Auto s čiastočnou expedíciou vyrazilo. Nikto však nechcel ísť domov.  Čakali na Alicu, či ozaj skončí tak ako má. Ľudia postávali a niektorí si sadli na obrubníky. Potichu sa rozprávali, aby počuli Alicu. Občas počuli hrmot. Ale ku koncu už nič. Zrazu veľký hluk a po chvíľke počuli hrkot paleťáku. Ten hrkot sa miešal so zvukom barly. Cez skladové dvere bolo vidieť len trochu skladu. Prakticky len koniec ulice, ktorá viedla od kancelárie majstrovej.

„Vravela som vám, že Q-electroguns by to mali načas a kvalitne. Určite lepšie ako vaša Alicka z Diamond Mechaniks,“ pílila uši majstrová.

„Ide,“ výkrikok niekto.

Alicka sa jednou rukou opierala o barlu a druhou ťahala paleťák s krabicami. Až kým neprišla  ku vchodu, tvárila sa utrapene. Bolo vidieť, že zatína zuby.

Pri vchode nahodila víťazoslávny úsmev a podávajuc rúčku paleťáku majstrovej hovorila:

„Je suis mecanique!“

Doslov

Alicka sa hneď nato zrútila. Pán Rzyňo ju rychlo zaviezol do nemocnice, kde jej doktor udelil doživotný zákaz na to čo robila. Koordinátor Šaňo ju zamestnal ako  školiteľku v Diamond Mechaniks. Pán Rzyňo jej za odmenu zaplatil dvojtýždňový liečebný pobyt v kúpeľoch a desaťdňový pobyt pri mori. Majstrová dostala vytýkací list za intrigy spojené s presadzovaním firmy jej synovca. Keďže v nich neprestala, po polroku dostala výpoveď. Synovec jej nepomohol a tak sa časom dostala do vážnych finančných problémov.

Alicka však pomohla zamestnať sa matke v Diamond Mechaniks, kde sa matka mala lepšie ako predtým. Pod Alickiným vedením sa vytvoril silný a dobrý tím, ktorý pomohol Diamond Mechaniks upevniť si nielen dobrú pozíciu na trhu ale aj zvýšiť konkurencieschopnosť firmy.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Robert Kaliňák (Smer)

VIDEO: Je to čistý hon na čarodejnice, hovorí Kaliňák o výhradách ku Glváčovi

22.01.2019 15:40

Robert Kaliňák (Smer) po rokovaní vedenia Smeru povedal, že s obvinenou Alenou Zs. komunikovali mnohí politici. Upozornil napríklad na Daniela Lipšica.

tunel Višňové, diaľnica D1

Érsek: Zhotoviteľ nevie úsek D1 s tunelom Višňové dokončiť

22.01.2019 15:31

O tom, čo s tunelom Višňové, sa rozhodne do konca februára. Ministerstvo hľadá spôsob, ako dokončiť stavbu do roku 2023, kým sú k dispozícii európske fondy.

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48411x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie