Založ si blog

Mecanique(2)

Alicka pokračovala v práci. Po hodine skončila pracovná smena a v hale zostala len Alicka. Ostatok išiel von. Ale aj autobusár ostal čakať, keď mu vysvetlili prečo nejdú domov. Krabice naložili do auta s expedíciou do RTF. Nepríjemná situácia bola zažehnaná. Koordinátor z Diamond Mechaniks prišiel na  čiernom aute. Vystúpil z auta vysmiaty ako veľkonočné vajíčko.

„Zdravím. Tak ako?“ koordinátor Šaňo sa obrátil na pána Rzyňa.

„Je tam sama. Posledných 1500 kusov.“

„Tak pošlite expedíciu. Ja tie zvyšné kusy zaveziem. Kombi má dobrý kufor.“

Pán Rzyňo opečiatkoval a podpísal potrebné papiere. Auto s čiastočnou expedíciou vyrazilo. Nikto však nechcel ísť domov.  Čakali na Alicu, či ozaj skončí tak ako má. Ľudia postávali a niektorí si sadli na obrubníky. Potichu sa rozprávali, aby počuli Alicu. Občas počuli hrmot. Ale ku koncu už nič. Zrazu veľký hluk a po chvíľke počuli hrkot paleťáku. Ten hrkot sa miešal so zvukom barly. Cez skladové dvere bolo vidieť len trochu skladu. Prakticky len koniec ulice, ktorá viedla od kancelárie majstrovej.

„Vravela som vám, že Q-electroguns by to mali načas a kvalitne. Určite lepšie ako vaša Alicka z Diamond Mechaniks,“ pílila uši majstrová.

„Ide,“ výkrikok niekto.

Alicka sa jednou rukou opierala o barlu a druhou ťahala paleťák s krabicami. Až kým neprišla  ku vchodu, tvárila sa utrapene. Bolo vidieť, že zatína zuby.

Pri vchode nahodila víťazoslávny úsmev a podávajuc rúčku paleťáku majstrovej hovorila:

„Je suis mecanique!“

Doslov

Alicka sa hneď nato zrútila. Pán Rzyňo ju rychlo zaviezol do nemocnice, kde jej doktor udelil doživotný zákaz na to čo robila. Koordinátor Šaňo ju zamestnal ako  školiteľku v Diamond Mechaniks. Pán Rzyňo jej za odmenu zaplatil dvojtýždňový liečebný pobyt v kúpeľoch a desaťdňový pobyt pri mori. Majstrová dostala vytýkací list za intrigy spojené s presadzovaním firmy jej synovca. Keďže v nich neprestala, po polroku dostala výpoveď. Synovec jej nepomohol a tak sa časom dostala do vážnych finančných problémov.

Alicka však pomohla zamestnať sa matke v Diamond Mechaniks, kde sa matka mala lepšie ako predtým. Pod Alickiným vedením sa vytvoril silný a dobrý tím, ktorý pomohol Diamond Mechaniks upevniť si nielen dobrú pozíciu na trhu ale aj zvýšiť konkurencieschopnosť firmy.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Michel Barnier

Čas na dohodu o brexite sa kráti, pripomenul Barnier

20.07.2018 15:53

Treba sa pripravovať aj na situáciu, kedy by na konci marca budúceho roka Británia z európskeho bloku odišla bez dohody.

Nemecko, polícia, policajt, policajti

Na severe Nemecka útočil muž nožom na ľudí v autobuse, 14 zranil

20.07.2018 15:43

Útočník v autobuse v severonemeckom prístavnom meste Lübeck zranil nožom 14 ľudí, z toho dvoch vážne.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji

20.07.2018 15:43

Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka.

žatva, kombajn, pšenica, obilie

Žatvu urýchlilo sucho a teplo, komplikujú ju dažde

20.07.2018 15:34

Tohtoročné suchá a vysoké teploty urýchlili dozrievanie obilia. Poľnohospodári na Slovensku tak začali so žatvou skôr približne o dva až tri týždne. Niektorí ju odštartovali už v polovici júna.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 35123x
Priemerná čítanosť článkov: 341x

Autor blogu

Kategórie