Založ si blog

Mecanique(2)

Alicka pokračovala v práci. Po hodine skončila pracovná smena a v hale zostala len Alicka. Ostatok išiel von. Ale aj autobusár ostal čakať, keď mu vysvetlili prečo nejdú domov. Krabice naložili do auta s expedíciou do RTF. Nepríjemná situácia bola zažehnaná. Koordinátor z Diamond Mechaniks prišiel na  čiernom aute. Vystúpil z auta vysmiaty ako veľkonočné vajíčko.

„Zdravím. Tak ako?“ koordinátor Šaňo sa obrátil na pána Rzyňa.

„Je tam sama. Posledných 1500 kusov.“

„Tak pošlite expedíciu. Ja tie zvyšné kusy zaveziem. Kombi má dobrý kufor.“

Pán Rzyňo opečiatkoval a podpísal potrebné papiere. Auto s čiastočnou expedíciou vyrazilo. Nikto však nechcel ísť domov.  Čakali na Alicu, či ozaj skončí tak ako má. Ľudia postávali a niektorí si sadli na obrubníky. Potichu sa rozprávali, aby počuli Alicu. Občas počuli hrmot. Ale ku koncu už nič. Zrazu veľký hluk a po chvíľke počuli hrkot paleťáku. Ten hrkot sa miešal so zvukom barly. Cez skladové dvere bolo vidieť len trochu skladu. Prakticky len koniec ulice, ktorá viedla od kancelárie majstrovej.

„Vravela som vám, že Q-electroguns by to mali načas a kvalitne. Určite lepšie ako vaša Alicka z Diamond Mechaniks,“ pílila uši majstrová.

„Ide,“ výkrikok niekto.

Alicka sa jednou rukou opierala o barlu a druhou ťahala paleťák s krabicami. Až kým neprišla  ku vchodu, tvárila sa utrapene. Bolo vidieť, že zatína zuby.

Pri vchode nahodila víťazoslávny úsmev a podávajuc rúčku paleťáku majstrovej hovorila:

„Je suis mecanique!“

Doslov

Alicka sa hneď nato zrútila. Pán Rzyňo ju rychlo zaviezol do nemocnice, kde jej doktor udelil doživotný zákaz na to čo robila. Koordinátor Šaňo ju zamestnal ako  školiteľku v Diamond Mechaniks. Pán Rzyňo jej za odmenu zaplatil dvojtýždňový liečebný pobyt v kúpeľoch a desaťdňový pobyt pri mori. Majstrová dostala vytýkací list za intrigy spojené s presadzovaním firmy jej synovca. Keďže v nich neprestala, po polroku dostala výpoveď. Synovec jej nepomohol a tak sa časom dostala do vážnych finančných problémov.

Alicka však pomohla zamestnať sa matke v Diamond Mechaniks, kde sa matka mala lepšie ako predtým. Pod Alickiným vedením sa vytvoril silný a dobrý tím, ktorý pomohol Diamond Mechaniks upevniť si nielen dobrú pozíciu na trhu ale aj zvýšiť konkurencieschopnosť firmy.

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

Stroj(8)

08.04.2018

Keď desina začala pípať koniec cyklu, len tak mimovoľne som sa tam obzrel. "Ježkové vokuláre!" skríknem a trielim do sauny, ako sme svorne desiatku nazývali pre jej extrémne teplo. Chlapík viac »

hranolky, vyprážané

Sankcie prinútili americký McDonald's robiť hranolky z ruských zemiakov

25.04.2018 23:17

Sankcie voči Rusom, prinútili americký reťazec McDonald's používať v Rusku miestne zemiaky namiesto mrazených z Holandska a Poľska.

Volkswagen

VW pociťuje dozvuky emisného škandálu. Bude platiť aj Marylandu

25.04.2018 22:56

Volkswagen zaplatí americkému štátu Maryland za emisný škandál 33,5 milióna USD. Musí tiež rozšíriť ponuku elektromobilov.

Sýria Rusko OPCW

Experti z OPCW odobrali vzorky z ďalšieho miesta údajného útoku v meste Dúma

25.04.2018 22:18

Skupina expertov z OPCW má poverenie stanoviť, či boli použité chemické zbrane a aké, ale nie určiť vinníka.

Nobelova cena

Nobelovu cenu za literatúru možno tento rok Švédska akadémia neudelí

25.04.2018 21:30

Švédska akadémia má 18 členov, tento mesiac ale niekoľko z nich oznámilo, že sa naďalej nebudú zúčastňovať na schôdzach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 28121x
Priemerná čítanosť článkov: 281x

Autor blogu

Kategórie