Založ si blog

Lulu

Lulu bola nizka blondina. Bolo to mladé žiena, ktoré už síce nemalo sladkých dvadsať, ale svojim zjavom vedela potešiť nejedno mužské oko. Vlasy mala vždy zviazané do copu, ktorý jej spadal voľne na lopatky. Spod pracovného trička vytrčali dve mandarinky.

„Lulu, poď. Malý George musí ísť k doktorke, bolí ho zub. Tú polku smeny s Al Caponem zvladneš, neboj,“ dostala príkaz od nadriadenej. Al Capone bola prezývka jedného muža, o osem rokov staršieho od Lulu. Lulu sa striasla. O Al Caponem išli chýry, že byť s ním je horšie ako byť sám. Že je nudný a že smrdí. A stále naháňa do roboty a nedá sa veľmi pri nom ulievať. Ani pekný nebol, lebo sa stále mračil.

„Dobre,“ sklesnuto povedala Lulu.

Lulu si zobrala veci a so zhrozeným výrazom išla za šéfovou. Al Capone sa otočil. Akosi sa kyslo zatváril.

„Slečna v čiernych črievičkach, čo sa rada vykecáva. Si zase zabávala personál, že ťa tu dali za trest?“ utúsil sarkasticky Al Capone.

Lulu vyprskla smiechom. Keby mala vodu v ústach, Al Capone by sa musel ísť prezliecť. Zložila si veci, a šefová jej ukázala ako má pracovať. Už sa otáčala, že akú kamarátku či kamaráta má na blízku, ked ucítila ako ju dve ruky potiahli bokom. Nákladný vozík prefrčal ako na dialnici. Lulu sa otočila. Ucítila pomaly miznúcu voňavku miešajúcu sa s mužským potom.

„Čo je!“ bojovo sa postavila oproti Al Caponemu. Pozrela sa mu priamo do očí a dala si v ruky bok.

„Slečna ma rada tatarák, že chce ho zažiť naživo?“ Al Capone sa pousmial popod fuzy. Lulu sa začala chichotať. Úplne stratila slová a tak sa pustila pracovať. Pred koncom smeny sa Al Capone zarozprával s vozíčkarom. Potreboval  niečo doviezť, no Lulu sa zdalo že Al Capone kýva hlavou k nej a čosi sa rehoce.

„A marš do roboty!“ bojovo sa znova postavila a jednu ruku v bok. Druhou ukazovala na Al Caponeho pracovisko. Al Caponeho sa priblížil. Natiahol ruku a ukazovakom sa dotkol jej nosa.

„Tutúúúúút!“ Al Capone zatrúbil a odišiel.

Lulu ani nevedela znova zareagovať. Al Capone teda nebol taký nudný ako sa povrávalo po firme. A ten smrad bol len dôsledkom nejakej lacnej vonavky z činskeho obchodu.

Po dalšie dni dufala, že malý George ochorie, či ho bude niečo bolieť. Ale aj keď chýbal, už tam nešla za Al Caponem. Neustále myslela, že prežila s ním super smenu.

Začala si ho trochu všímať. Keď bola potom niekoľko krát na samotke, ako prezývali stroje kde nikoho nebolo, predstavovala si Al Caponeho komentáre na niektoré situácie. Občas sa takto vymysleným komentárom zasmiala a zdiaľky uvidela čudné pohľady kamaratiek, či je šibe, ked sa smeje sama.

„Mohla by som ťa poprosiť, vezmeš ma autom do mesta, pojdeme s matkou niečo kupovať?“ nabrala jedného dna odvahu a na fajront ho oslovila.

Al Capone prikývol. Tváril sa moc vážne a ustarostene. Lulu mu potom povedala kde potrebuje zaviezť.

„Mám chvíľu čas, nedáme si kávu?“ bojazlivo sa opýtala Lulu.

„Dobre!“ povedal Al Capone. Bral to ako prejav vdaky za zvezenie.

Sadli si do nedalekej kaviarničky. Lulu štebotala a Al Capone sa snažil počúvať. Vyzeral celkom inak, ked nebol v pracovnom ale v normalných džínsoch a košeli. Sem tam odpovedal a občas nakukol na mobil.

„Ponáhlaš sa? Ak ano povedz, pojdem už.“

„Nie, v pohode. Len som hladný a unavený!“

„Čože dobreho maš na obed?“ konverzačne nahodila Lulu.

„Praženicu a chleba, k tomu pohár vody. Ako obyčajne!“ sklesnuto povedal Al Capone. Lulu vycítila, že sa hanbí.

„Ja asi párok v rožku!“ snažila sa zachrániť situáciu.

„Tiež nič moc. Tebe mama nevarí?“

„Ale hej, no kým prídeme z mesta tak by som bola moc hladná!“

„To áno, ach. Pojdem už. Stále mi dávajú problémové veci a som z toho psychicky mimo!“ unavene sa požaloval Al Capone. Až teraz si Lulu uvedomila, prečo je Al Capone pre druhých nudný. Stres a pracovné nasadenie, hlad a vyčerpanosť vedia človeka dosť vyšťaviť.

„Pôjdem s tebou. Uvarím ti normalny obed, dobre? A zavtedy si odpočinieš a nesmieš sa tak kyslo tváriť, oki?“ naliehala Lulu.

„To nepôjde.“

„Prečo? Ja viem dobre variť!“

„Nemám doma čo navariť. Musím ísť najprv nakúpiť!“

„A to je problem? Chlapec ty si nejaká slečinka?“ Lulu napodobnila Al Caponeho. Urobila to aj s takým istým výrazom tváre ako Al Capone. Obaja vyprskli do smiechu. Al Capone pohladil Lulu po líci. Tá mu ruku chytila a na dlan ho jemne pobozkala. Zaplatili kávu a veselo vtipkujúc odišli do najbližších potravín.

Greetings from battlefield

20.03.2018

Quiet you still sit on the top of the hill Seeing fairway to the horizon, where does the bullet come from? There´s little time over here and cry is coming: "Oh, dear?" Question is from deep inside, But viac »

Alkohol

17.03.2018

mňa nadchol alkohol mne milý bol alkohol dokým som nerozbil paletu a pol

Starec

16.03.2018

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a viac »

Katalánsko väzni Jordi Sánchez

Jordi Sánchez stiahol kandidatúru na katalánskeho premiéra

21.03.2018 13:22

Sánchezova kandidatúra do funkcie predsedu katalánskej vlády bola problematická, pretože je ešte stále vo vyšetrovacej väzbe v Madride.

Ukrajina, Kyjev

Ukrajinská trať do NATO má prekážky

21.03.2018 13:00

Ukrajinské volanie po zblížení so Severoatlantickou alianciou naráža na maďarskú bariéru.

Jánošíkove diery,

Na Slovensko smeruje arktický vzduch, na severe a východe už slabo sneží

21.03.2018 12:55

Slovenskom prechádza v stredu nevýrazný studený front, za ktorým opäť prenikne nová dávka studeného arktického vzduchu.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Sestry nechcú Kalavskú. Jej rozhodnutia ovplyvňujú záujmové skupiny, tvrdí komora

21.03.2018 12:29

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzýva Petra Pellegriniho, aby na post ministra zdravotníctva nenominoval štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 20843x
Priemerná čítanosť článkov: 240x

Autor blogu

Kategórie