Založ si blog

Lulu

Lulu bola nizka blondina. Bolo to mladé žiena, ktoré už síce nemalo sladkých dvadsať, ale svojim zjavom vedela potešiť nejedno mužské oko. Vlasy mala vždy zviazané do copu, ktorý jej spadal voľne na lopatky. Spod pracovného trička vytrčali dve mandarinky.

„Lulu, poď. Malý George musí ísť k doktorke, bolí ho zub. Tú polku smeny s Al Caponem zvladneš, neboj,“ dostala príkaz od nadriadenej. Al Capone bola prezývka jedného muža, o osem rokov staršieho od Lulu. Lulu sa striasla. O Al Caponem išli chýry, že byť s ním je horšie ako byť sám. Že je nudný a že smrdí. A stále naháňa do roboty a nedá sa veľmi pri nom ulievať. Ani pekný nebol, lebo sa stále mračil.

„Dobre,“ sklesnuto povedala Lulu.

Lulu si zobrala veci a so zhrozeným výrazom išla za šéfovou. Al Capone sa otočil. Akosi sa kyslo zatváril.

„Slečna v čiernych črievičkach, čo sa rada vykecáva. Si zase zabávala personál, že ťa tu dali za trest?“ utúsil sarkasticky Al Capone.

Lulu vyprskla smiechom. Keby mala vodu v ústach, Al Capone by sa musel ísť prezliecť. Zložila si veci, a šefová jej ukázala ako má pracovať. Už sa otáčala, že akú kamarátku či kamaráta má na blízku, ked ucítila ako ju dve ruky potiahli bokom. Nákladný vozík prefrčal ako na dialnici. Lulu sa otočila. Ucítila pomaly miznúcu voňavku miešajúcu sa s mužským potom.

„Čo je!“ bojovo sa postavila oproti Al Caponemu. Pozrela sa mu priamo do očí a dala si v ruky bok.

„Slečna ma rada tatarák, že chce ho zažiť naživo?“ Al Capone sa pousmial popod fuzy. Lulu sa začala chichotať. Úplne stratila slová a tak sa pustila pracovať. Pred koncom smeny sa Al Capone zarozprával s vozíčkarom. Potreboval  niečo doviezť, no Lulu sa zdalo že Al Capone kýva hlavou k nej a čosi sa rehoce.

„A marš do roboty!“ bojovo sa znova postavila a jednu ruku v bok. Druhou ukazovala na Al Caponeho pracovisko. Al Caponeho sa priblížil. Natiahol ruku a ukazovakom sa dotkol jej nosa.

„Tutúúúúút!“ Al Capone zatrúbil a odišiel.

Lulu ani nevedela znova zareagovať. Al Capone teda nebol taký nudný ako sa povrávalo po firme. A ten smrad bol len dôsledkom nejakej lacnej vonavky z činskeho obchodu.

Po dalšie dni dufala, že malý George ochorie, či ho bude niečo bolieť. Ale aj keď chýbal, už tam nešla za Al Caponem. Neustále myslela, že prežila s ním super smenu.

Začala si ho trochu všímať. Keď bola potom niekoľko krát na samotke, ako prezývali stroje kde nikoho nebolo, predstavovala si Al Caponeho komentáre na niektoré situácie. Občas sa takto vymysleným komentárom zasmiala a zdiaľky uvidela čudné pohľady kamaratiek, či je šibe, ked sa smeje sama.

„Mohla by som ťa poprosiť, vezmeš ma autom do mesta, pojdeme s matkou niečo kupovať?“ nabrala jedného dna odvahu a na fajront ho oslovila.

Al Capone prikývol. Tváril sa moc vážne a ustarostene. Lulu mu potom povedala kde potrebuje zaviezť.

„Mám chvíľu čas, nedáme si kávu?“ bojazlivo sa opýtala Lulu.

„Dobre!“ povedal Al Capone. Bral to ako prejav vdaky za zvezenie.

Sadli si do nedalekej kaviarničky. Lulu štebotala a Al Capone sa snažil počúvať. Vyzeral celkom inak, ked nebol v pracovnom ale v normalných džínsoch a košeli. Sem tam odpovedal a občas nakukol na mobil.

„Ponáhlaš sa? Ak ano povedz, pojdem už.“

„Nie, v pohode. Len som hladný a unavený!“

„Čože dobreho maš na obed?“ konverzačne nahodila Lulu.

„Praženicu a chleba, k tomu pohár vody. Ako obyčajne!“ sklesnuto povedal Al Capone. Lulu vycítila, že sa hanbí.

„Ja asi párok v rožku!“ snažila sa zachrániť situáciu.

„Tiež nič moc. Tebe mama nevarí?“

„Ale hej, no kým prídeme z mesta tak by som bola moc hladná!“

„To áno, ach. Pojdem už. Stále mi dávajú problémové veci a som z toho psychicky mimo!“ unavene sa požaloval Al Capone. Až teraz si Lulu uvedomila, prečo je Al Capone pre druhých nudný. Stres a pracovné nasadenie, hlad a vyčerpanosť vedia človeka dosť vyšťaviť.

„Pôjdem s tebou. Uvarím ti normalny obed, dobre? A zavtedy si odpočinieš a nesmieš sa tak kyslo tváriť, oki?“ naliehala Lulu.

„To nepôjde.“

„Prečo? Ja viem dobre variť!“

„Nemám doma čo navariť. Musím ísť najprv nakúpiť!“

„A to je problem? Chlapec ty si nejaká slečinka?“ Lulu napodobnila Al Caponeho. Urobila to aj s takým istým výrazom tváre ako Al Capone. Obaja vyprskli do smiechu. Al Capone pohladil Lulu po líci. Tá mu ruku chytila a na dlan ho jemne pobozkala. Zaplatili kávu a veselo vtipkujúc odišli do najbližších potravín.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45329x
Priemerná čítanosť článkov: 428x

Autor blogu

Kategórie