Založ si blog

Lucy ni Trano

Mladý policajt, vysoký a chudý s bohatým účesom, mohol mať niečo asi cez osemnásť. To odhadovala Lucy. Lucy mala tmavé tepláky s bielymi mikimauzovskými packami na stehnách, páskavé tričko s bledo a tmavohnedými pásmi a bielou mikinou s kapucou. Zastavila sa aby si zapálila cigaretku. Preliezla do policajtmi ohradeného priestoru.  Mladý policajt pravou rukou, presnejšie vystretým ukázovákom a vystretým prostredníkom ukázala na svoje a potom na Lucyine či. To urobil tak dva razy a potom naznačil ž Lucy má ísť preč. Lucy ho však ignorovala a tak policajt musel prísť bližšie.

„Slečna, toto je vyhradený priestor, tu nemôžete fajčiť!“ povedal policajt.

„Ja môžem!“ odpovedala Lucy.

„A to jakto?“

„Som detektív Lucy ni Trano!“

„Vy že ste detektív? A kde máte odznak?“ policajt si ju premeriaval. Žeby toto útle žieňa, s malými prsiami i malým zadkom ale zato výraznym nosom bola detektív?

„Zabudla som si ho doma. Bola som si zabehať, keď ma zavolali k tomuto súrnemu prípadu.“

„Lucy kde toľko trčíš? Teraz nie je čas na balenie policajtov,“ ironicky poznamel jej malý blondatý a plešatý kolega, keď vyšiel von.

Lucy sa len pousmiala, dofajčila cigaretu, zahodila špak na zem, a špičkou tenisky ju zašlapla. Išli dovnútra. V predsieni ležal na zemi chlap, nakrátko ostrihaný a pár dní neoholený. Mal oblečené jeansové kraťasy a biele tielko.

„Joe Guigiolino, 31 rokov, našli ho tu pred pár hodinami, domáca si prišla po nájom…“ začal rozprávať kolega Martin.

Lucy sa porozhliadla. Nosom potiahla do seba vzduch, či nezacíti nejakú vôňu. Nič zvláštneho. Joe ležal na zemi v zvláštnej polohe, nebolo vidieť známky nejakej zbrane, či úderu nejakým predmetom. „PRedbežne zomrel na následky úderu do triplexu.“

„Počkám si na správu od koronera. Vyzistite mená znamých a dajte si ich predvolať. Ja idem domov si hodiť sprchu“ rozkázala Lucy.

Na druhý deň ráno s kávičkou pofajčievala ešte pred policajnou budovou. Pofukovalo a mala problém si vôbec zapáliť cigaretu. Keď vošla do svojho oddelenia na hale, čakala ju tam rozsiahla správa.

„Nič zvláštneho čo by sa dalo chytiť. Okrem tej nitky pod nechtom.,“ hundrala si potichu pre seba Lucy. Pozrela si prepisy vypočúvania s fotkami známych. Po chvíľke rozmýšľania si zapla internet.

„Ó, šaty!“ zaspievala si a kolegovia vedeli, že Lucy si objednáva niečo na oblečenie. Padli jej do oka také bledohnedobéžové.

„Ó šatka!“ všimla si na nich takú bledobežovú šatku. Zrazu blik. Áno, aj nitka bola bledohnedobéžová.

„Martin, zožen mi adresy známych!“

„A načo, už sme ich vypočuli!“

„Práve som na niečo prišla! vykríkla Lucy.

Lucy obehla pár Joeových známych. Bola akurát u jeho bývalej priateľky, keď do obývačky náhodou prišiel chlapík so šatkou okolo  krku. Tlstý, plešatý s tmavými vlasmi a v tričku s vlkom.

„To je ale pekná šatka. Môžem si ju vyskúšať?  Videla som dnes takú na internete, len či mi pristane,“ usmiala sa Lucy. Nenápadne si ju pozrela. Bola natrhnutá na jednej strane. Opatrne si zobrala nitku. „Ďakujem!“

Odtiaľ išla naspäť do kancelárie. Cestou sa zastavila v lábáku a dala overiť nitku, či súhlasí s tou z vraždy. Aj to tak bolo. Tak sa vrátila na známu adresu.

„Zatýkam Vás za vraždu! Môžete mi povedať, prečo ste ho zabili?“ zatýkala Lucy toho bradatého plešuna.

„No bola to nehoda. Prednedávnom sa Cathy s ním rozišla, a nechal si u nej nejaké veci. Išli sme mu ich zaniesť. Začal dobiedzať a nadávať Cathy. Ja som sa do toho zaplietol. Mali sme už obaja vypité a od zlosti som mu natiahol. Cathy odišla, lebo sa na to nechcela dívať. Čím viac sme sa bili, tým som bol zúrivejší. Viete, v mladosti som sa učil

karate a od hnevu som použil hmat, a uderil do trojuholníka smrti. Joea odhodilo a keď sa nehýbal, tak som rýchlo zmizol,“ bránil sa plešatec.

Greetings from battlefield

20.03.2018

Quiet you still sit on the top of the hill Seeing fairway to the horizon, where does the bullet come from? There´s little time over here and cry is coming: "Oh, dear?" Question is from deep inside, But viac »

Alkohol

17.03.2018

mňa nadchol alkohol mne milý bol alkohol dokým som nerozbil paletu a pol

Starec

16.03.2018

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a viac »

Katalánsko väzni Jordi Sánchez

Jordi Sánchez stiahol kandidatúru na katalánskeho premiéra

21.03.2018 13:22

Sánchezova kandidatúra do funkcie predsedu katalánskej vlády bola problematická, pretože je ešte stále vo vyšetrovacej väzbe v Madride.

Ukrajina, Kyjev

Ukrajinská trať do NATO má prekážky

21.03.2018 13:00

Ukrajinské volanie po zblížení so Severoatlantickou alianciou naráža na maďarskú bariéru.

Jánošíkove diery,

Na Slovensko smeruje arktický vzduch, na severe a východe už slabo sneží

21.03.2018 12:55

Slovenskom prechádza v stredu nevýrazný studený front, za ktorým opäť prenikne nová dávka studeného arktického vzduchu.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Sestry nechcú Kalavskú. Jej rozhodnutia ovplyvňujú záujmové skupiny, tvrdí komora

21.03.2018 12:29

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzýva Petra Pellegriniho, aby na post ministra zdravotníctva nenominoval štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 20824x
Priemerná čítanosť článkov: 239x

Autor blogu

Kategórie