Založ si blog

Leto

Všetci sedeli okolo ohňa, keď večer sadal na ich hlavy. Lovci občerstvovali ženám uši zážitkami z lovu, deti sa zhŕkli pri veľkej kožušine medveďa odpočívajúcej natiahnutej nad zemou. Náčelník si už robil zálusk, maco nevyzeral byť starý.
Kúsok od neho si na jednej z labiek pochutnával šaman. Bol to starší muž, snáď možno aj tridsať rokov mohol mať. Šedivé riedke vlasy boli ozdobené všakovakím perím, dlhá brada belela sa pod náporom veku. Na krku mu visel náhrdelník, ktorý posleddných pár okamihov hral rôznvmi farbami.
„Bohovia ma volajú! Ustúpte!“ rázny hlas ohlušil okolosediacich. Nejaký chlapec mu podal palicu s červeným kameňom na konci, bol to dar od bohov. Šaman ju mával o seba opretú, ale keď si ukrajoval pazúrikovým nožom labu, drgol do nej a tá sa zviezla do prachu pri jeho nohách.
Šaman sa oprel o túto palicu a postavil sa. Ľudia okolo neho sa stiahli, no keď uvideli, že nad šamanom spočinul mrak, utiekli od neho preč. Starý muž zdvihol ruky k nebu a jeho palica mierila smerom k stredu mraku. Červený kameň zasvetielkoval. Muža pohltil svetelný valec a keď zahrmelo, ľudia nevedeli ktorým smerom utekať.
„Rubeš, ty ľudský červ. Myslíš si, že keď budeš striedať ľudské kmene, tak ťa nenájdeme?“
„Nie, mocní bohovia. Hľadám pre vás len tie najkrajšie obete.“
„Vážne?“
„A našiel som pre vás neskutočne krásnu dievčinu.“
„Tak ju priveď k Magickým vodopádom a tam ťa bude čakať tvoja odmena, sladký nektár, ktorý ťa na chvíľu znova zavedie na prechádzku rajskými záhradami.“
„Ako prikážete!“
Svetlo zmizlo. Starec zložil ruky, a mrzuto sa popozeral okolo seba, ako to len vysvetlí najstaršiemu. Keď však mrak zmizol, ľudia pomaly prichádzali naspäť. Po celodennnej námahe boli poriadne hladní a mrak ich odohnal aj od zdroja tepla. Leto končilo, večery bývali už chladnejšie.
„Čo chceli bohovia, šaman?“ ozval sa najstarší.
„Tvoju dcéru!“ úlisny hlas sprevádzal pohyb ruky do boku. Červený kameň krátko zasvietil a červené svetlo odhodilo silného muža tým smerom.
Oči najstaršieho aj ústa sa otvorili, celý zbledol.
„Než sa mesiac naplní, vyrazíme na cestu!“ šaman dobre vedel, že bohom a jeho palici sa odporovať nedá. Raz ho v jednom kmeni chceli obrať o palicu, no z čista jasna mužov spálil oheň zo slnka. Celá tá príhoda sa niesla krajom, a starší kmeňov mu neodporovali. On tak mohol privádzať bohom živé obete, a oni mu za to dávali sladký nektár, ktorý keď požil, jeho myseľ cestovala mýtickými krajinami a on si tej cesty užíval.
Teraz si však užíval medvediej labky, z ktorej stekal tak chutná masť, ktorej chuť znásobovala vidina nektáru.

Keď dievča prešlo tunelom za vodopádom, objavila sa v dlhej úzkej chodbe. Celá sa triasla, bola bledá a všetko sa jej zdalo také čudné. Aj jaskyňa, ktorou vošla k bohom bola nezvyčajne biela a osvetlená malými slniečkami. Bála sa aj toho ticha, keď prestala počuť vtáky, či šuchot trávy. A tam v diaľke stáli bohovia, čo im ona teraz povie?
„Vitaj!“ nie, nebol to hromový hlas, ktorý ona čakala, ale normálny mužský hlas, len znel cudzo.
Chcela vyjachtať, no roztrasené pery jej nedovolili nič povedať. Kľakla si, natiahla ruky, a predklonila sa, no omdlela.
Akonáhle otvorila oči, uvidela obrovské slnko a vedľa nich tváre.
Nie, to nemôže byť pravda, oni sú ako ona. Len… len… len tak snehovobieli a hladkí ako hadi.
Hlava jej klesla a jej telo pohltilo silné svetlo.

„Vidíš, kamoš!“ začal neskôr ten menší z nich, „hovoril som ti, že to bude dobrý biznis. Prejdeme si takto všetkých našich pasákov, s touto časovou mašinou to bude otázka pár dní, než si ich všetkých pozbierame. Už to vidím, tie nápisy ako budú ľudia chodiť. Ženy i muži. Všetky sú uložené v pamäti tejto lode, ktokoľvek sa môže virtuálne pripojiť. Môžu si diskrétne užívať sex a ich manželky ich za to nebudú moc viniť z nevery. Proste hrali virtuálnu hru. To že sú to dievčatá originál z ich doby? No koho by to napadlo.“
Väčší kamoš sa len usmieval, v duchu totiž rátal peniaze. A keď bude mať aj on chuť, tá praveká náná poslúži aj jemu.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 36774x
Priemerná čítanosť článkov: 357x

Autor blogu

Kategórie