Založ si blog

Kráľovná čiernych topánok

Peťo bol taký hanblivý chlap. Veľa ľudí by povedalo, že je taký ťuťo-muťo, ale pravda bola že sa bál reakcii ľudí a sa veľmi hanbil. Rozprával aj potichšie, a povacsine mal sklopené oči ked sa s niekym rozprával. Snažil sa ludí si moc nevšímať a pokiaľ nebolo treba niečo nutne povedať, bol aj potichu.

V práci si takto všimol jedny topánky. Nebolo to tým, žeby tieto čierne pracovne topánky boli zaprášené nejakým špecialnym prachom. Nebolo to ani tými obyčajnými pančuchovými nohavicami, na ktorých boli obuté tieto topánky. Ale bolo to vônou, ktorá tieto topánky sprevádzala. Vždy si predstavil, ako by vyzerali tieto nohy oblečené v striebornošedých pracovných nohaviciach, keby mali nejaké veselé pestré ponožky.

„Peťoooo!“ zakaždým ho takto kolegyna oslovila, ale on nevedel ako zareagovať.

„Prosím?“ ticho zamrmlal.

„Ale nič!“ veselo odpovedala kolegyna.

Raz, ked sa takto stretli, hrali akurát v rádii pesničku od Elánu. Odvtedy túto kolegynu nazýval „Kráľovná čiernych topánok“.  Spoznal ju vždy podľa vône, ktorú už zdiaľky vycítil.

„Zatancujete si so mnou?“ opýtala sa ho.

Zostal ticho stáť. Akurát Ráž spieval: „čo viac už môžeš chcieť?“ On chcel aby si spolu tykali, ale hanbil sa jej to čo i len naznačiť. Stačilo by mu keby aspon ona jemu tykala. Ale neodvažil sa ani teraz. Trochu pohol hlavou že súhlasí s tancom. V hlave sa mu síce prehrnulo čo všetko by z toho mohol mať zle, ale bál sa, aby sa na neho nenahnevala. Chytila teda jeho trasúcu pravú ruku a naznačila, že si ju má dať na jej chrbát. Jemne položil pravú ruku na jej lopatky, ale ruka mu sklzavala dole. Raz až na zadok, ale vtedy ju rýchlo odtiahol a sa zľakol aby mu za to nevynadala.

„Prepačte!“ zamumlal

Ona však zobrala ľavú ruku a obaja ich mali mierne skrčené. Knísavo sa hýbali no po pár krokoch jej stúpil na prsty. Pozeral sa síce na nohy, ale tie akosi neposlúchali.

„Pardon!“

„To nevadí, však mám oceľové špice.“ zareagovala akoby sa nič nestalo.

Urobili, ešte pár krokov kým pesnička dohrala. Medzitým ho vyzvala, aby sa nepozeral dole. Pomaly zodvihol oči, okrem peknej postavy a čierneho trička si všimol dlhé blond vlasy, len tak rozpustene. Zrazu si uvedomil, že v tej blizkosti uvidel do výstrihu, zdvihol vyššie oči a uvidel aj milú tvár. Síce jemne vačší nos, ale zvýraznené oči a upravené obočie pritiahli jeho pozornosť.

„Môžem vas pozvať na varenú čokoládu?“ nesmelo sa usmial. Ani sa nestačil sám sebe diviť, čo to hovorí, lebo nestihol ani si uvedomiť že sa to chcel vôbec opýtať.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 33425x
Priemerná čítanosť článkov: 325x

Autor blogu

Kategórie