Založ si blog

Kráľovná čiernych topánok

Peťo bol taký hanblivý chlap. Veľa ľudí by povedalo, že je taký ťuťo-muťo, ale pravda bola že sa bál reakcii ľudí a sa veľmi hanbil. Rozprával aj potichšie, a povacsine mal sklopené oči ked sa s niekym rozprával. Snažil sa ludí si moc nevšímať a pokiaľ nebolo treba niečo nutne povedať, bol aj potichu.

V práci si takto všimol jedny topánky. Nebolo to tým, žeby tieto čierne pracovne topánky boli zaprášené nejakým špecialnym prachom. Nebolo to ani tými obyčajnými pančuchovými nohavicami, na ktorých boli obuté tieto topánky. Ale bolo to vônou, ktorá tieto topánky sprevádzala. Vždy si predstavil, ako by vyzerali tieto nohy oblečené v striebornošedých pracovných nohaviciach, keby mali nejaké veselé pestré ponožky.

„Peťoooo!“ zakaždým ho takto kolegyna oslovila, ale on nevedel ako zareagovať.

„Prosím?“ ticho zamrmlal.

„Ale nič!“ veselo odpovedala kolegyna.

Raz, ked sa takto stretli, hrali akurát v rádii pesničku od Elánu. Odvtedy túto kolegynu nazýval „Kráľovná čiernych topánok“.  Spoznal ju vždy podľa vône, ktorú už zdiaľky vycítil.

„Zatancujete si so mnou?“ opýtala sa ho.

Zostal ticho stáť. Akurát Ráž spieval: „čo viac už môžeš chcieť?“ On chcel aby si spolu tykali, ale hanbil sa jej to čo i len naznačiť. Stačilo by mu keby aspon ona jemu tykala. Ale neodvažil sa ani teraz. Trochu pohol hlavou že súhlasí s tancom. V hlave sa mu síce prehrnulo čo všetko by z toho mohol mať zle, ale bál sa, aby sa na neho nenahnevala. Chytila teda jeho trasúcu pravú ruku a naznačila, že si ju má dať na jej chrbát. Jemne položil pravú ruku na jej lopatky, ale ruka mu sklzavala dole. Raz až na zadok, ale vtedy ju rýchlo odtiahol a sa zľakol aby mu za to nevynadala.

„Prepačte!“ zamumlal

Ona však zobrala ľavú ruku a obaja ich mali mierne skrčené. Knísavo sa hýbali no po pár krokoch jej stúpil na prsty. Pozeral sa síce na nohy, ale tie akosi neposlúchali.

„Pardon!“

„To nevadí, však mám oceľové špice.“ zareagovala akoby sa nič nestalo.

Urobili, ešte pár krokov kým pesnička dohrala. Medzitým ho vyzvala, aby sa nepozeral dole. Pomaly zodvihol oči, okrem peknej postavy a čierneho trička si všimol dlhé blond vlasy, len tak rozpustene. Zrazu si uvedomil, že v tej blizkosti uvidel do výstrihu, zdvihol vyššie oči a uvidel aj milú tvár. Síce jemne vačší nos, ale zvýraznené oči a upravené obočie pritiahli jeho pozornosť.

„Môžem vas pozvať na varenú čokoládu?“ nesmelo sa usmial. Ani sa nestačil sám sebe diviť, čo to hovorí, lebo nestihol ani si uvedomiť že sa to chcel vôbec opýtať.

Darček

14.12.2017

Neveľké vlny lenivo oplachovali piesočnatú plaž. Ospalé slnko sa pomaly ponáralo do tichého mora hladkajúc malými lúčmi túto mokrú perinu. Zaľúbená dvojica otláčala svoje prsty do ligotajúceho viac »

Neskoro

20.11.2017

Neskoro Žena stepovala pred ubytovňou. Drobné kvapky dopadali na kapucnu a stekali cez plecia na chrbát. Para pri výdychu sa pomaly rozplývala. "Konečne. Meškaš," ženina výčitka neznela tak viac »

Láska

20.11.2017

Láska Láska je oheň divoký Ktorý ti srdce spaľuje Má na teba nároky Než ti pohľad zmaľuje Všetko stráca cenu Všetko ide bokom Či pre muža a či ženu Láska sa stáva bohom Než napíše viac »

piloti, Rusko

Sýria: Rusi sa sťahujú, USA ostávajú

17.12.2017 20:06

Američania sa z blízkovýchodnej krajiny stiahnuť nateraz neplánujú, chcú najprv zničiť radikálov z Islamského štátu.

cert

Čerti pochodovali Piešťanmi, ľudia boli nadšení aj nahnevaní

17.12.2017 19:50

Približne štyridsať čertov v desivých maskách vykročilo Piešťanmi krátko po štvrť na šesť večer.

Rusko, FSB

Teroristický útok v Petrohrade zmarili informácie od CIA, Putin poďakoval Trumpovi

17.12.2017 18:07, aktualizované: 18:54

Atentátnici plánovali útok na katedrálu v druhom najväčšom ruskom meste, po informáciách od CIA ich ruské úrady zadržali.

lekaren, liek, choroba, lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Endiex

17.12.2017 17:06

Dôvodom stiahnutia niektorých šarží lieku z trhu je podozrenie na možnú prítomnosť cudzorodých častíc v lieku.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 6246x
Priemerná čítanosť článkov: 93x

Autor blogu

Kategórie