Založ si blog

Kráľovná čiernych topánok

Peťo bol taký hanblivý chlap. Veľa ľudí by povedalo, že je taký ťuťo-muťo, ale pravda bola že sa bál reakcii ľudí a sa veľmi hanbil. Rozprával aj potichšie, a povacsine mal sklopené oči ked sa s niekym rozprával. Snažil sa ludí si moc nevšímať a pokiaľ nebolo treba niečo nutne povedať, bol aj potichu.

V práci si takto všimol jedny topánky. Nebolo to tým, žeby tieto čierne pracovne topánky boli zaprášené nejakým špecialnym prachom. Nebolo to ani tými obyčajnými pančuchovými nohavicami, na ktorých boli obuté tieto topánky. Ale bolo to vônou, ktorá tieto topánky sprevádzala. Vždy si predstavil, ako by vyzerali tieto nohy oblečené v striebornošedých pracovných nohaviciach, keby mali nejaké veselé pestré ponožky.

„Peťoooo!“ zakaždým ho takto kolegyna oslovila, ale on nevedel ako zareagovať.

„Prosím?“ ticho zamrmlal.

„Ale nič!“ veselo odpovedala kolegyna.

Raz, ked sa takto stretli, hrali akurát v rádii pesničku od Elánu. Odvtedy túto kolegynu nazýval „Kráľovná čiernych topánok“.  Spoznal ju vždy podľa vône, ktorú už zdiaľky vycítil.

„Zatancujete si so mnou?“ opýtala sa ho.

Zostal ticho stáť. Akurát Ráž spieval: „čo viac už môžeš chcieť?“ On chcel aby si spolu tykali, ale hanbil sa jej to čo i len naznačiť. Stačilo by mu keby aspon ona jemu tykala. Ale neodvažil sa ani teraz. Trochu pohol hlavou že súhlasí s tancom. V hlave sa mu síce prehrnulo čo všetko by z toho mohol mať zle, ale bál sa, aby sa na neho nenahnevala. Chytila teda jeho trasúcu pravú ruku a naznačila, že si ju má dať na jej chrbát. Jemne položil pravú ruku na jej lopatky, ale ruka mu sklzavala dole. Raz až na zadok, ale vtedy ju rýchlo odtiahol a sa zľakol aby mu za to nevynadala.

„Prepačte!“ zamumlal

Ona však zobrala ľavú ruku a obaja ich mali mierne skrčené. Knísavo sa hýbali no po pár krokoch jej stúpil na prsty. Pozeral sa síce na nohy, ale tie akosi neposlúchali.

„Pardon!“

„To nevadí, však mám oceľové špice.“ zareagovala akoby sa nič nestalo.

Urobili, ešte pár krokov kým pesnička dohrala. Medzitým ho vyzvala, aby sa nepozeral dole. Pomaly zodvihol oči, okrem peknej postavy a čierneho trička si všimol dlhé blond vlasy, len tak rozpustene. Zrazu si uvedomil, že v tej blizkosti uvidel do výstrihu, zdvihol vyššie oči a uvidel aj milú tvár. Síce jemne vačší nos, ale zvýraznené oči a upravené obočie pritiahli jeho pozornosť.

„Môžem vas pozvať na varenú čokoládu?“ nesmelo sa usmial. Ani sa nestačil sám sebe diviť, čo to hovorí, lebo nestihol ani si uvedomiť že sa to chcel vôbec opýtať.

Greetings from battlefield

20.03.2018

Quiet you still sit on the top of the hill Seeing fairway to the horizon, where does the bullet come from? There´s little time over here and cry is coming: "Oh, dear?" Question is from deep inside, But viac »

Alkohol

17.03.2018

mňa nadchol alkohol mne milý bol alkohol dokým som nerozbil paletu a pol

Starec

16.03.2018

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a viac »

Katalánsko väzni Jordi Sánchez

Jordi Sánchez stiahol kandidatúru na katalánskeho premiéra

21.03.2018 13:22

Sánchezova kandidatúra do funkcie predsedu katalánskej vlády bola problematická, pretože je ešte stále vo vyšetrovacej väzbe v Madride.

Ukrajina, Kyjev

Ukrajinská trať do NATO má prekážky

21.03.2018 13:00

Ukrajinské volanie po zblížení so Severoatlantickou alianciou naráža na maďarskú bariéru.

Jánošíkove diery,

Na Slovensko smeruje arktický vzduch, na severe a východe už slabo sneží

21.03.2018 12:55

Slovenskom prechádza v stredu nevýrazný studený front, za ktorým opäť prenikne nová dávka studeného arktického vzduchu.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Sestry nechcú Kalavskú. Jej rozhodnutia ovplyvňujú záujmové skupiny, tvrdí komora

21.03.2018 12:29

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzýva Petra Pellegriniho, aby na post ministra zdravotníctva nenominoval štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 20835x
Priemerná čítanosť článkov: 239x

Autor blogu

Kategórie