Založ si blog

Kráľovná čiernych topánok

Peťo bol taký hanblivý chlap. Veľa ľudí by povedalo, že je taký ťuťo-muťo, ale pravda bola že sa bál reakcii ľudí a sa veľmi hanbil. Rozprával aj potichšie, a povacsine mal sklopené oči ked sa s niekym rozprával. Snažil sa ludí si moc nevšímať a pokiaľ nebolo treba niečo nutne povedať, bol aj potichu.

V práci si takto všimol jedny topánky. Nebolo to tým, žeby tieto čierne pracovne topánky boli zaprášené nejakým špecialnym prachom. Nebolo to ani tými obyčajnými pančuchovými nohavicami, na ktorých boli obuté tieto topánky. Ale bolo to vônou, ktorá tieto topánky sprevádzala. Vždy si predstavil, ako by vyzerali tieto nohy oblečené v striebornošedých pracovných nohaviciach, keby mali nejaké veselé pestré ponožky.

„Peťoooo!“ zakaždým ho takto kolegyna oslovila, ale on nevedel ako zareagovať.

„Prosím?“ ticho zamrmlal.

„Ale nič!“ veselo odpovedala kolegyna.

Raz, ked sa takto stretli, hrali akurát v rádii pesničku od Elánu. Odvtedy túto kolegynu nazýval „Kráľovná čiernych topánok“.  Spoznal ju vždy podľa vône, ktorú už zdiaľky vycítil.

„Zatancujete si so mnou?“ opýtala sa ho.

Zostal ticho stáť. Akurát Ráž spieval: „čo viac už môžeš chcieť?“ On chcel aby si spolu tykali, ale hanbil sa jej to čo i len naznačiť. Stačilo by mu keby aspon ona jemu tykala. Ale neodvažil sa ani teraz. Trochu pohol hlavou že súhlasí s tancom. V hlave sa mu síce prehrnulo čo všetko by z toho mohol mať zle, ale bál sa, aby sa na neho nenahnevala. Chytila teda jeho trasúcu pravú ruku a naznačila, že si ju má dať na jej chrbát. Jemne položil pravú ruku na jej lopatky, ale ruka mu sklzavala dole. Raz až na zadok, ale vtedy ju rýchlo odtiahol a sa zľakol aby mu za to nevynadala.

„Prepačte!“ zamumlal

Ona však zobrala ľavú ruku a obaja ich mali mierne skrčené. Knísavo sa hýbali no po pár krokoch jej stúpil na prsty. Pozeral sa síce na nohy, ale tie akosi neposlúchali.

„Pardon!“

„To nevadí, však mám oceľové špice.“ zareagovala akoby sa nič nestalo.

Urobili, ešte pár krokov kým pesnička dohrala. Medzitým ho vyzvala, aby sa nepozeral dole. Pomaly zodvihol oči, okrem peknej postavy a čierneho trička si všimol dlhé blond vlasy, len tak rozpustene. Zrazu si uvedomil, že v tej blizkosti uvidel do výstrihu, zdvihol vyššie oči a uvidel aj milú tvár. Síce jemne vačší nos, ale zvýraznené oči a upravené obočie pritiahli jeho pozornosť.

„Môžem vas pozvať na varenú čokoládu?“ nesmelo sa usmial. Ani sa nestačil sám sebe diviť, čo to hovorí, lebo nestihol ani si uvedomiť že sa to chcel vôbec opýtať.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45310x
Priemerná čítanosť článkov: 427x

Autor blogu

Kategórie