Založ si blog

Koktejl

Na stolíku vedľa lehátka stál nedopitý kokteil. Farebná slamka ladila s klobúčikom, ktorý tienil kopčeku rozpúšťajúcej sa zmrzline. Horúci piesok na pláži a pár paliem, ktoré sa hýbali v sotva badateľnom vánku, a krásna modrá obloha úplne bez obláčika. Vysoko na oblohe pripekalo slnko. Slanú morskú vodu bolo cítiť aj vo vzduchu.

Bokom od pláže bol chodník, po ktorom mladá žena vo fialových plážových šatoch prichádzala k lehátku, vlasy mala v jednoduchom cope, a na očiach mala zrkadlové okuliare . V rukách mala sandále a nohy sa jej zabárali do piesku. Prišla k lehátku a tam si ľahla. Zobrala si koktail a trošku si z neho upila.

„Dobrý koktail, Jack!“ zakričala.

Muž bol ďaleko od brehu. Plával ako delfín a keď začul ženinu pochvalu, tak na chvíľku zmenil polohu a žene iba zakýval. Ešte chvíľu trénoval svoje svalnaté ruky a potom zamieril k brehu. Mokré moderné plavky po kolena sa mu lepili na nohy.

Prišiel k žene a mokrou rukou ju pohladil po líci. Letmo ju pobozkal na pery a zobral si osušku aby sa poutieral.

„Vitaj, Charlotte!“ a takisto si dal trošku kokteilu. „Poď si zaplávať, voda je príjemne studená!“

„Musím počkať chvíľku, práve som si nalakovala nechty!“ povedala Charlotte.

Jack sa milo usmial. Zatrepal hlavou a voda ofrkala Charlotte. Tá zjakla.

„Poď ty sem radšej!“ Charlotte objala Jacka okolo krku a nosom pošteklila Jackov nos. Jack ju štuchol na oboch bokoch pod rebrá. Charlotte naznačila že sa mračí, ale ináč sa ani nehnevala. Ľahla si na lehátko a Jack sa musel oprieť, aby nepripučil Charlotte.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Robert Kaliňák (Smer)

VIDEO: Je to čistý hon na čarodejnice, hovorí Kaliňák o výhradách ku Glváčovi

22.01.2019 15:40

Robert Kaliňák (Smer) po rokovaní vedenia Smeru povedal, že s obvinenou Alenou Zs. komunikovali mnohí politici. Upozornil napríklad na Daniela Lipšica.

tunel Višňové, diaľnica D1

Érsek: Zhotoviteľ nevie úsek D1 s tunelom Višňové dokončiť

22.01.2019 15:31

O tom, čo s tunelom Višňové, sa rozhodne do konca februára. Ministerstvo hľadá spôsob, ako dokončiť stavbu do roku 2023, kým sú k dispozícii európske fondy.

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48409x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie