Založ si blog

Gouqi

„A prečo nemôžem nič vidieť? “ ozvala sa mladá žena. 

„Uvidíš! “ odpovedal jej asi o dvadsať rokov starší kamoš. 

„Povedz, som strašne zvedavá! „

„Nie, tvojmu priateľovi som sľúbil, že nič neuvidíš, dokým nepristaneme! „

„Ale…! „
„Držte sa, budeme manevrovať,“ povedal a už sa malé lietadlo naklanalo. Dievčinu trochu hodilo. Bola zvyknutá na turbulencie. V tejto časti Východného čínskeho mora síce nebola ale často lietavala na trase Šanghaj – Tokio – Hangzou. Bolo tu asi štyristo malých či veľkých ostrovov a ostrovčekov. Teraz ju priateľ pozval na rande sem.
Ucítila, že lietadlo letí krídlami kolmo na hladinu. Po chvíľke sa vyrovnalo a pomaly začalo pristávať. Hnedými topánkami s nízkym opätkom vyťukávala len tak. Mala oblečené modré rifle s vytrblietaným drakom na každej nohavici. Sýtočervené tričko malo na chrbte kantonske značky „Život je nádherný „. Tričko bolo kratšie a nezahaľovalo úzky pás brucha. Po tento pás siahal vpredu čierny cop prehodeny zozadu cez plece. Make-up zvýraznoval nenásilne aj tak peknú mladú tvár.
„Zhou-shin, už sme tu, “ oznámil kamoš.
Motor prestal ísť. Dvere sa otvorili, ale bolo vidieť len more a útesy, pomedzi ktoré prileteli. Vystúpila opatrne, a tam ju už čakal Jui-lin, jej priateľ. Oblečený bol v džínsoch a obutý v krásnych topánkach z hadej kože. Tričko pripomínalo hlavu tigra, a človek mal pocit, že skáče cez mladého muža.
„Ahoj, vítam ťa na ostrove Gouqi.“ privítal priateľku.
„Chýbal si mi. Celý týždeň a pol bol pre mňa ako rok, “ štebotavo a s úsmevom prišla k nemu. Objala ho, postavila sa na špičky a pobozkala ho. Chytila ho za ruku: „a čo si mi to chcel ukázať? Dúfam že nie nejaké staré vykopávky ako minule. “
„Ehm, “ stiahol ústa do mierneho úsmevu, „starú opustenú rybársku osadu. “
„Och, ty!“ Zhou-shin naznačila že ho chce buchnuť päsťou. Jui-lin sa zarehotal.
„Poď sem, a zatvor oči! “ povedal a postavil sa za ňu. Dlaňami jej zakryl oči. „To pre istotu. “
Potom ju navigoval po móle. Keď mal pocit, že je tam kde má byť, odkryl jej oči. Ona ich otvorila. Aj ústa otvorila a v priebehu sekundy ju zvrtlo do vývrtky. Jui-lin uskočil a rýchlo ju zachytil. Držiac hornú časť na jednej ruke, namočil druhú ruku do mora a ofrkal jej tvár. Otvorila oči.
„Bože, to je krásne! “ na viac sa nezmohla. Jui-lin ju romanticky pobozkal.
Rybárska osada bola postavená na úbočí kopca. Domy boli komplet obrastené rastlinami a celá vyzerala ako z rozprávky. Rámy okien a dverí boli obrastené rôznymi farebnými kvetmi. smerom od móla bola cesta obrubena kvetináčmi striedavo s bielymi a žltými kvetmi.
„Smiem prosiť?“ opýtal sa muž a pomohol dievčine vstať. Dievča zaľúbene pozrelo a s úsmevom prikývlo.
Spolu sa držali za ruky, no Zhou-shin bola netrpezlivá. Rozbehla sa a Jui-lin s ňou. Nebežali ako o život. Zhou-shin sa stále naokolo obzerala.
Vybehli obaja radostne na kopec.
„Pozri tam!“
„Áaaaaa!“ Zhou-shin začala jačať a poskakovať. Točila sa naokolo.
Na druhom kopci, schovaným za kopcom s dedinou, bolo z červených ruží urobené obrovské srdce s nápisom
„ĽÚBIM ŤA ZHOU-SHIN „

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12106x
Priemerná čítanosť článkov: 161x

Autor blogu

Kategórie