Založ si blog

Gouqi

„A prečo nemôžem nič vidieť? “ ozvala sa mladá žena. 

„Uvidíš! “ odpovedal jej asi o dvadsať rokov starší kamoš. 

„Povedz, som strašne zvedavá! „

„Nie, tvojmu priateľovi som sľúbil, že nič neuvidíš, dokým nepristaneme! „

„Ale…! „
„Držte sa, budeme manevrovať,“ povedal a už sa malé lietadlo naklanalo. Dievčinu trochu hodilo. Bola zvyknutá na turbulencie. V tejto časti Východného čínskeho mora síce nebola ale často lietavala na trase Šanghaj – Tokio – Hangzou. Bolo tu asi štyristo malých či veľkých ostrovov a ostrovčekov. Teraz ju priateľ pozval na rande sem.
Ucítila, že lietadlo letí krídlami kolmo na hladinu. Po chvíľke sa vyrovnalo a pomaly začalo pristávať. Hnedými topánkami s nízkym opätkom vyťukávala len tak. Mala oblečené modré rifle s vytrblietaným drakom na každej nohavici. Sýtočervené tričko malo na chrbte kantonske značky „Život je nádherný „. Tričko bolo kratšie a nezahaľovalo úzky pás brucha. Po tento pás siahal vpredu čierny cop prehodeny zozadu cez plece. Make-up zvýraznoval nenásilne aj tak peknú mladú tvár.
„Zhou-shin, už sme tu, “ oznámil kamoš.
Motor prestal ísť. Dvere sa otvorili, ale bolo vidieť len more a útesy, pomedzi ktoré prileteli. Vystúpila opatrne, a tam ju už čakal Jui-lin, jej priateľ. Oblečený bol v džínsoch a obutý v krásnych topánkach z hadej kože. Tričko pripomínalo hlavu tigra, a človek mal pocit, že skáče cez mladého muža.
„Ahoj, vítam ťa na ostrove Gouqi.“ privítal priateľku.
„Chýbal si mi. Celý týždeň a pol bol pre mňa ako rok, “ štebotavo a s úsmevom prišla k nemu. Objala ho, postavila sa na špičky a pobozkala ho. Chytila ho za ruku: „a čo si mi to chcel ukázať? Dúfam že nie nejaké staré vykopávky ako minule. “
„Ehm, “ stiahol ústa do mierneho úsmevu, „starú opustenú rybársku osadu. “
„Och, ty!“ Zhou-shin naznačila že ho chce buchnuť päsťou. Jui-lin sa zarehotal.
„Poď sem, a zatvor oči! “ povedal a postavil sa za ňu. Dlaňami jej zakryl oči. „To pre istotu. “
Potom ju navigoval po móle. Keď mal pocit, že je tam kde má byť, odkryl jej oči. Ona ich otvorila. Aj ústa otvorila a v priebehu sekundy ju zvrtlo do vývrtky. Jui-lin uskočil a rýchlo ju zachytil. Držiac hornú časť na jednej ruke, namočil druhú ruku do mora a ofrkal jej tvár. Otvorila oči.
„Bože, to je krásne! “ na viac sa nezmohla. Jui-lin ju romanticky pobozkal.
Rybárska osada bola postavená na úbočí kopca. Domy boli komplet obrastené rastlinami a celá vyzerala ako z rozprávky. Rámy okien a dverí boli obrastené rôznymi farebnými kvetmi. smerom od móla bola cesta obrubena kvetináčmi striedavo s bielymi a žltými kvetmi.
„Smiem prosiť?“ opýtal sa muž a pomohol dievčine vstať. Dievča zaľúbene pozrelo a s úsmevom prikývlo.
Spolu sa držali za ruky, no Zhou-shin bola netrpezlivá. Rozbehla sa a Jui-lin s ňou. Nebežali ako o život. Zhou-shin sa stále naokolo obzerala.
Vybehli obaja radostne na kopec.
„Pozri tam!“
„Áaaaaa!“ Zhou-shin začala jačať a poskakovať. Točila sa naokolo.
Na druhom kopci, schovaným za kopcom s dedinou, bolo z červených ruží urobené obrovské srdce s nápisom
„ĽÚBIM ŤA ZHOU-SHIN „

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

študenti, nohy, obuv, počítač, mladí ľudia, čižmy, tenisky

PRIESKUM: Antisemitizmus ako problém vníma len desatina mladých Slovákov

22.01.2019 15:02

Naopak, 70 percent ho za problém nepovažuje.

kiska, fico

Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

22.01.2019 14:48, aktualizované: 15:24

Na stretnutí Kisku s dvojicou Fico – Pellegrini mala byť prezidentovi ponúknutá alternatíva, aby si vybral dvoch kandidátov a na oplátku by vymenoval Fica za sudcu ÚS.

Julia Tymošenková

Tymošenková oficiálne potvrdila kandidatúru na post ukrajinskej prezidentky

22.01.2019 14:47

Strávila dva a pol roka vo väzení po tom, ako ju súd uznal za vinnú za prekročenie služobných právomocí.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48389x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie