Založ si blog

Dobrú noc

Muž v obleku si ľahol na posteľ. Zatiaľ si ju ani neodpravil. Po náročnom dni plnom prednášok a rokovaní bol rád, že sa dostal na hotelovú izbu. Vytiahol Iphone a vyhľadal si ženinu fotku. Pozeral chvíľu na ňu a potom odložil mobil preč. Zahľadel sa na strop ale moc ho nevnímal. Pomaly zatvoril oči a predstavoval si ako vchádza do spálne. Manželka už určite spala. V mysli k nej pristúpil, a pobozkal jemne na líco. Prstom sa sotva dotýkal čela a urobil jej malý krížik.

„Dobrú noc slnko mojich oči! “ šeptom, skoro až nečujne si predstavil ako jej to hovorí.

Potom už pomaly odchádzal tak, že svojou dlaňou prešiel po ruke od ramena až po zápästie. Toho sa už dotýkal sotva končekmi svojich prstov.

Zrazu Iphone zazvonil. Muža myklo, lebo zadriemal.

„Miláčik, ľúbim ťa! “ ozval sa v telefóne rozospatý ženský hlas.

„Aj ja teba, slniečko moje. Ty ešte nespíš?“ muž bol zvedavý.

„Spala som, ale sa mi snívalo, že si ku mne prišiel pobozkal na lico a urobil krížik na čelo. A potom, že si ma pohladil po ruke, “ žena zívajúc hovorila svoj sen.

„Dobre, slniečko, ale choď už buvenkať. Nech si ráno svieža. Ľúbim ta! “ muž sa rozlúčil a ešte nahlas cmukol, aby tak poslal pusu svojej milovanej.

„Dobrú noc, slnko mojich očí! “ takmer naraz sa rozlúčili.

Tanečník

16.01.2018

Keď sa zoznamujem s ľuďmi, zvyknem im hovorievať s úsmevom na perách, že som pochôdzkar. V skutočnosti som manipulant vo fabrike, pripravujem bedne a iné potrebné veci, aby ľudia mohli vyrábať. viac »

Spadnutý anjel(2)

08.01.2018

Anjelka ležala na dlažbe hradu. Jej milý anjel zmizol. Počula, že spadol z neba v boji, len tak iskry lietali, keď ohnivý meč odťal krídlo, cítila to na sebe, tú ostrú prenikavú bolesť. viac »

Spadnutý anjel

07.01.2018

Zronený muž stál v studenej vode. Uprene sa pozeral na veľký mesiac. Jedno krídlo mu chýbalo, druhé mal dotrhané. Naokolo ešte poletovalo perie z jeho krídel. Spadol. Pred očami sa mu mihali viac »

cena, medaila chatama sofera

Pocta pre denník Pravda. Získal medailu Chatama Sofera

23.01.2018 20:00

Denník Pravda získal významnú poctu od Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Jeho riaditeľ Pavol Mešťan odovzdal šéfredaktorke Nore Sliškovej medailu Chatama Sofera.

pôrodnica, deti, novorodenci

Svidnícka pôrodnica nekončí, na svoje udržanie potrebuje aspoň 500 pôrodov

23.01.2018 18:54

Minister zdravotníctva Drucker si uvedomuje problémy svidníckej nemocnice s nedostatkom atestovaných lekárov a víta snahu vedenia hľadať riešenia.

Podnikateľ a miliardár Elon Musk na archívnom zábere.

Musk si chystá zmluvu na desaťročie, môže zarobiť desiatky miliárd

23.01.2018 18:40

Americký podnikateľ Elon Musk by mal zostať v čele spoločnosti Tesla ďalších desať rokov. Nebude dostávať stálu mzdu, ale bonusy.

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 9947x
Priemerná čítanosť článkov: 138x

Autor blogu

Kategórie