Založ si blog

Dobrú noc

Muž v obleku si ľahol na posteľ. Zatiaľ si ju ani neodpravil. Po náročnom dni plnom prednášok a rokovaní bol rád, že sa dostal na hotelovú izbu. Vytiahol Iphone a vyhľadal si ženinu fotku. Pozeral chvíľu na ňu a potom odložil mobil preč. Zahľadel sa na strop ale moc ho nevnímal. Pomaly zatvoril oči a predstavoval si ako vchádza do spálne. Manželka už určite spala. V mysli k nej pristúpil, a pobozkal jemne na líco. Prstom sa sotva dotýkal čela a urobil jej malý krížik.

„Dobrú noc slnko mojich oči! “ šeptom, skoro až nečujne si predstavil ako jej to hovorí.

Potom už pomaly odchádzal tak, že svojou dlaňou prešiel po ruke od ramena až po zápästie. Toho sa už dotýkal sotva končekmi svojich prstov.

Zrazu Iphone zazvonil. Muža myklo, lebo zadriemal.

„Miláčik, ľúbim ťa! “ ozval sa v telefóne rozospatý ženský hlas.

„Aj ja teba, slniečko moje. Ty ešte nespíš?“ muž bol zvedavý.

„Spala som, ale sa mi snívalo, že si ku mne prišiel pobozkal na lico a urobil krížik na čelo. A potom, že si ma pohladil po ruke, “ žena zívajúc hovorila svoj sen.

„Dobre, slniečko, ale choď už buvenkať. Nech si ráno svieža. Ľúbim ta! “ muž sa rozlúčil a ešte nahlas cmukol, aby tak poslal pusu svojej milovanej.

„Dobrú noc, slnko mojich očí! “ takmer naraz sa rozlúčili.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45311x
Priemerná čítanosť článkov: 427x

Autor blogu

Kategórie