Založ si blog

Dobrú noc

Muž v obleku si ľahol na posteľ. Zatiaľ si ju ani neodpravil. Po náročnom dni plnom prednášok a rokovaní bol rád, že sa dostal na hotelovú izbu. Vytiahol Iphone a vyhľadal si ženinu fotku. Pozeral chvíľu na ňu a potom odložil mobil preč. Zahľadel sa na strop ale moc ho nevnímal. Pomaly zatvoril oči a predstavoval si ako vchádza do spálne. Manželka už určite spala. V mysli k nej pristúpil, a pobozkal jemne na líco. Prstom sa sotva dotýkal čela a urobil jej malý krížik.

„Dobrú noc slnko mojich oči! “ šeptom, skoro až nečujne si predstavil ako jej to hovorí.

Potom už pomaly odchádzal tak, že svojou dlaňou prešiel po ruke od ramena až po zápästie. Toho sa už dotýkal sotva končekmi svojich prstov.

Zrazu Iphone zazvonil. Muža myklo, lebo zadriemal.

„Miláčik, ľúbim ťa! “ ozval sa v telefóne rozospatý ženský hlas.

„Aj ja teba, slniečko moje. Ty ešte nespíš?“ muž bol zvedavý.

„Spala som, ale sa mi snívalo, že si ku mne prišiel pobozkal na lico a urobil krížik na čelo. A potom, že si ma pohladil po ruke, “ žena zívajúc hovorila svoj sen.

„Dobre, slniečko, ale choď už buvenkať. Nech si ráno svieža. Ľúbim ta! “ muž sa rozlúčil a ešte nahlas cmukol, aby tak poslal pusu svojej milovanej.

„Dobrú noc, slnko mojich očí! “ takmer naraz sa rozlúčili.

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

Stroj(8)

08.04.2018

Keď desina začala pípať koniec cyklu, len tak mimovoľne som sa tam obzrel. "Ježkové vokuláre!" skríknem a trielim do sauny, ako sme svorne desiatku nazývali pre jej extrémne teplo. Chlapík viac »

hranolky, vyprážané

Sankcie prinútili americký McDonald's robiť hranolky z ruských zemiakov

25.04.2018 23:17

Sankcie voči Rusom, prinútili americký reťazec McDonald's používať v Rusku miestne zemiaky namiesto mrazených z Holandska a Poľska.

Volkswagen

VW pociťuje dozvuky emisného škandálu. Bude platiť aj Marylandu

25.04.2018 22:56

Volkswagen zaplatí americkému štátu Maryland za emisný škandál 33,5 milióna USD. Musí tiež rozšíriť ponuku elektromobilov.

Sýria Rusko OPCW

Experti z OPCW odobrali vzorky z ďalšieho miesta údajného útoku v meste Dúma

25.04.2018 22:18

Skupina expertov z OPCW má poverenie stanoviť, či boli použité chemické zbrane a aké, ale nie určiť vinníka.

Nobelova cena

Nobelovu cenu za literatúru možno tento rok Švédska akadémia neudelí

25.04.2018 21:30

Švédska akadémia má 18 členov, tento mesiac ale niekoľko z nich oznámilo, že sa naďalej nebudú zúčastňovať na schôdzach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 28115x
Priemerná čítanosť článkov: 281x

Autor blogu

Kategórie