Založ si blog

Červená Kittynka

Bola raz jedna Ema. Tá nosila červenú Hello Kitty šiltovku. Bývala vo veľkom meste. Babku mala ďaleko na dedine. Babka ochorela. Poslala SMS Eminej mame. Tá jej cez smartphone zavolala. Dohodli sa, že Ema pricestuje. Nabalila Eme dvojlitrovú minerálku, polotovary do mikrovlnky a hlbokozrazený koláč.

Ema cestovala najprv ICčkom, potom autobusom. Na polosamotu musela ísť peši. V autobuse stretla staršieho uja. Ten mal na zastávke opretý bicykel. Zapáčil sa mu tablet, ktorý sa rysoval v prednom vrecku batohu.

Skratkou a na bicykli predbehol Emu. Na mobile si syntetizátorom zmenil hlas. Babka ho tak nespoznala. Zviazal ju a zavrel do komory.

Ema sa divila, prečo sú dvere otvorené. Vošla dnu. V mikrovlnke rozmrazila a zohriala jedlo. V Sodastreame urobila jemnulinkošumivý nápoj.

„Babi, prečo máš také veľké oči?“

„Lebo som dlho pozerala videa na Youtube.“

„Babi, prečo máš veľké uši?“

„Dlho som počúvala MP3 prehrávač.“

„Babi, prečo máš veľké prsty?“

„Aby som ťa lepšie chytil a zobral ti tablet.“

Červená Kittynka nemeškala a stlačila 112. Prišiel obecný policajt na skútri a zatkol uja za ubliženie na zdraví a za pokus o krádež. Ujo sa zľakol, ale v babkiných papučiach a babkinom župane nemohol ďaleko utekať. Za trest musel mesiac babke pomáhať.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12122x
Priemerná čítanosť článkov: 162x

Autor blogu

Kategórie