Založ si blog

Červená Kittynka

Bola raz jedna Ema. Tá nosila červenú Hello Kitty šiltovku. Bývala vo veľkom meste. Babku mala ďaleko na dedine. Babka ochorela. Poslala SMS Eminej mame. Tá jej cez smartphone zavolala. Dohodli sa, že Ema pricestuje. Nabalila Eme dvojlitrovú minerálku, polotovary do mikrovlnky a hlbokozrazený koláč.

Ema cestovala najprv ICčkom, potom autobusom. Na polosamotu musela ísť peši. V autobuse stretla staršieho uja. Ten mal na zastávke opretý bicykel. Zapáčil sa mu tablet, ktorý sa rysoval v prednom vrecku batohu.

Skratkou a na bicykli predbehol Emu. Na mobile si syntetizátorom zmenil hlas. Babka ho tak nespoznala. Zviazal ju a zavrel do komory.

Ema sa divila, prečo sú dvere otvorené. Vošla dnu. V mikrovlnke rozmrazila a zohriala jedlo. V Sodastreame urobila jemnulinkošumivý nápoj.

„Babi, prečo máš také veľké oči?“

„Lebo som dlho pozerala videa na Youtube.“

„Babi, prečo máš veľké uši?“

„Dlho som počúvala MP3 prehrávač.“

„Babi, prečo máš veľké prsty?“

„Aby som ťa lepšie chytil a zobral ti tablet.“

Červená Kittynka nemeškala a stlačila 112. Prišiel obecný policajt na skútri a zatkol uja za ubliženie na zdraví a za pokus o krádež. Ujo sa zľakol, ale v babkiných papučiach a babkinom župane nemohol ďaleko utekať. Za trest musel mesiac babke pomáhať.

Hríbo

28.12.2018

pôvodne uverejnené na scifi.sk „Hríbo! Daj sem sviečku!“ kričí na mňa moja o pár rokov staršia sestra Monika. Ako každý rok, aj tento rok na Štedrý deň sme išli ja i moja sestra na viac »

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Anton Hrnko, poslanec SNS.

Okolnosti pri vyšetrovaní vraždy novinára pripomínajú diktatúru, hovorí Hrnko

22.01.2019 15:10

Niekoľko týždňov unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečo sa tak deje?

študenti, nohy, obuv, počítač, mladí ľudia, čižmy, tenisky

PRIESKUM: Antisemitizmus ako problém vníma len desatina mladých Slovákov

22.01.2019 15:02

Naopak, 70 percent ho za problém nepovažuje.

kiska, fico

Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

22.01.2019 14:48, aktualizované: 15:24

Na stretnutí Kisku s dvojicou Fico – Pellegrini mala byť prezidentovi ponúknutá alternatíva, aby si vybral dvoch kandidátov a na oplátku by vymenoval Fica za sudcu ÚS.

Julia Tymošenková

Tymošenková oficiálne potvrdila kandidatúru na post ukrajinskej prezidentky

22.01.2019 14:47

Strávila dva a pol roka vo väzení po tom, ako ju súd uznal za vinnú za prekročenie služobných právomocí.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 48395x
Priemerná čítanosť článkov: 452x

Autor blogu

Kategórie