Založ si blog

Čajovňa

Bol jeden z tých chladnejších upršaných dní na konci novembra.  Mladá dvojica sa držala za ruky a pomalým krokom sa prechádzala po námestí.  Prešli okolo Moroveho stĺpa a okolo kina išli smerom k mestkej bráne s veľkými hodinami.  Tesne pred ňou zabočili k hradnym schodom.  Tam bola ukrytá malá čajovňa.

Vošli do nej.  Už vo dverách ich vítala vôňa vonnej tyčinky a príjemná chillout hudba.  Miestnosť  bola rozdelená na časti,  z ktorej každá pripomínala altánok obrastený brečtanom.  Altánok bol osvetlený malou sviečkou.

Chalan pomohol vyzliecť dievčine čierny kabátik so širokým opaskom s veľkou prackou.   Modrý klobúčik ladil k čiernej šatke s modrými hviezdičkami. Dievčina s blond punkovym účesom si dala dole tenké modré rukavičky a schovala vo vrecku kabátika. Na sebe mala biely rolák, čierne športovo-elegantné nohavice a čierne prechodove topánky na opätku mierne zašpinené od dažďa.

Chalan si vyzliekol vetrovku a tenkú bordovú čiapku.  Vyšuchane džínsy, hnedá mikina s kapucou a tmavé botasky sa nehodili k elegantnému výzoru dievčiny.

Sadli si. Objednali si čaj. Dievčina bylinkový a chalan ovocný.  Obsluha priniesla tacku s dvoma šalkami a malým džbanikom s horúcou vodou. Ku každému čaju  bol malý keksik. Na každom tanieriku bol kúsok medoveho rezu posypaného rozdrvenymi orieškami.

Potichu sa rozprávali. Čaj bol horúci a chutil mierne kyselkavo.  Atmosféra a teplo mierne uspavali.  Chalan chytil dievčine ruku. Pomaly sa k nej presunul. Potom ju objal okolo pliec.

Prišla obsluha, že za chvíľu budú zatvárať.  Chalan zaplatil a obaja sa pobrali do sychravého počasia. Odprevadil ju až k branke domov.  Tam jej podával zabaleného  anjelika previazaneho modrou mašličkou.

„Všetko najlepšie k narodeninám.“

Dievčina sa pousmiala a pobozkala anjelika. Rozlúčili sa a spoza bránky si naposledy zakývali.

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

Stroj(8)

08.04.2018

Keď desina začala pípať koniec cyklu, len tak mimovoľne som sa tam obzrel. "Ježkové vokuláre!" skríknem a trielim do sauny, ako sme svorne desiatku nazývali pre jej extrémne teplo. Chlapík viac »

hranolky, vyprážané

Sankcie prinútili americký McDonald's robiť hranolky z ruských zemiakov

25.04.2018 23:17

Sankcie voči Rusom, prinútili americký reťazec McDonald's používať v Rusku miestne zemiaky namiesto mrazených z Holandska a Poľska.

Volkswagen

VW pociťuje dozvuky emisného škandálu. Bude platiť aj Marylandu

25.04.2018 22:56

Volkswagen zaplatí americkému štátu Maryland za emisný škandál 33,5 milióna USD. Musí tiež rozšíriť ponuku elektromobilov.

Sýria Rusko OPCW

Experti z OPCW odobrali vzorky z ďalšieho miesta údajného útoku v meste Dúma

25.04.2018 22:18

Skupina expertov z OPCW má poverenie stanoviť, či boli použité chemické zbrane a aké, ale nie určiť vinníka.

Nobelova cena

Nobelovu cenu za literatúru možno tento rok Švédska akadémia neudelí

25.04.2018 21:30

Švédska akadémia má 18 členov, tento mesiac ale niekoľko z nich oznámilo, že sa naďalej nebudú zúčastňovať na schôdzach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 28132x
Priemerná čítanosť článkov: 281x

Autor blogu

Kategórie