Založ si blog

Čajovňa

Bol jeden z tých chladnejších upršaných dní na konci novembra.  Mladá dvojica sa držala za ruky a pomalým krokom sa prechádzala po námestí.  Prešli okolo Moroveho stĺpa a okolo kina išli smerom k mestkej bráne s veľkými hodinami.  Tesne pred ňou zabočili k hradnym schodom.  Tam bola ukrytá malá čajovňa.

Vošli do nej.  Už vo dverách ich vítala vôňa vonnej tyčinky a príjemná chillout hudba.  Miestnosť  bola rozdelená na časti,  z ktorej každá pripomínala altánok obrastený brečtanom.  Altánok bol osvetlený malou sviečkou.

Chalan pomohol vyzliecť dievčine čierny kabátik so širokým opaskom s veľkou prackou.   Modrý klobúčik ladil k čiernej šatke s modrými hviezdičkami. Dievčina s blond punkovym účesom si dala dole tenké modré rukavičky a schovala vo vrecku kabátika. Na sebe mala biely rolák, čierne športovo-elegantné nohavice a čierne prechodove topánky na opätku mierne zašpinené od dažďa.

Chalan si vyzliekol vetrovku a tenkú bordovú čiapku.  Vyšuchane džínsy, hnedá mikina s kapucou a tmavé botasky sa nehodili k elegantnému výzoru dievčiny.

Sadli si. Objednali si čaj. Dievčina bylinkový a chalan ovocný.  Obsluha priniesla tacku s dvoma šalkami a malým džbanikom s horúcou vodou. Ku každému čaju  bol malý keksik. Na každom tanieriku bol kúsok medoveho rezu posypaného rozdrvenymi orieškami.

Potichu sa rozprávali. Čaj bol horúci a chutil mierne kyselkavo.  Atmosféra a teplo mierne uspavali.  Chalan chytil dievčine ruku. Pomaly sa k nej presunul. Potom ju objal okolo pliec.

Prišla obsluha, že za chvíľu budú zatvárať.  Chalan zaplatil a obaja sa pobrali do sychravého počasia. Odprevadil ju až k branke domov.  Tam jej podával zabaleného  anjelika previazaneho modrou mašličkou.

„Všetko najlepšie k narodeninám.“

Dievčina sa pousmiala a pobozkala anjelika. Rozlúčili sa a spoza bránky si naposledy zakývali.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Michel Barnier

Čas na dohodu o brexite sa kráti, pripomenul Barnier

20.07.2018 15:53

Treba sa pripravovať aj na situáciu, kedy by na konci marca budúceho roka Británia z európskeho bloku odišla bez dohody.

Nemecko, polícia, policajt, policajti

Na severe Nemecka útočil muž nožom na ľudí v autobuse, 14 zranil

20.07.2018 15:43

Útočník v autobuse v severonemeckom prístavnom meste Lübeck zranil nožom 14 ľudí, z toho dvoch vážne.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji

20.07.2018 15:43

Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka.

žatva, kombajn, pšenica, obilie

Žatvu urýchlilo sucho a teplo, komplikujú ju dažde

20.07.2018 15:34

Tohtoročné suchá a vysoké teploty urýchlili dozrievanie obilia. Poľnohospodári na Slovensku tak začali so žatvou skôr približne o dva až tri týždne. Niektorí ju odštartovali už v polovici júna.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 35132x
Priemerná čítanosť článkov: 341x

Autor blogu

Kategórie