Založ si blog

Čajovňa

Bol jeden z tých chladnejších upršaných dní na konci novembra.  Mladá dvojica sa držala za ruky a pomalým krokom sa prechádzala po námestí.  Prešli okolo Moroveho stĺpa a okolo kina išli smerom k mestkej bráne s veľkými hodinami.  Tesne pred ňou zabočili k hradnym schodom.  Tam bola ukrytá malá čajovňa.

Vošli do nej.  Už vo dverách ich vítala vôňa vonnej tyčinky a príjemná chillout hudba.  Miestnosť  bola rozdelená na časti,  z ktorej každá pripomínala altánok obrastený brečtanom.  Altánok bol osvetlený malou sviečkou.

Chalan pomohol vyzliecť dievčine čierny kabátik so širokým opaskom s veľkou prackou.   Modrý klobúčik ladil k čiernej šatke s modrými hviezdičkami. Dievčina s blond punkovym účesom si dala dole tenké modré rukavičky a schovala vo vrecku kabátika. Na sebe mala biely rolák, čierne športovo-elegantné nohavice a čierne prechodove topánky na opätku mierne zašpinené od dažďa.

Chalan si vyzliekol vetrovku a tenkú bordovú čiapku.  Vyšuchane džínsy, hnedá mikina s kapucou a tmavé botasky sa nehodili k elegantnému výzoru dievčiny.

Sadli si. Objednali si čaj. Dievčina bylinkový a chalan ovocný.  Obsluha priniesla tacku s dvoma šalkami a malým džbanikom s horúcou vodou. Ku každému čaju  bol malý keksik. Na každom tanieriku bol kúsok medoveho rezu posypaného rozdrvenymi orieškami.

Potichu sa rozprávali. Čaj bol horúci a chutil mierne kyselkavo.  Atmosféra a teplo mierne uspavali.  Chalan chytil dievčine ruku. Pomaly sa k nej presunul. Potom ju objal okolo pliec.

Prišla obsluha, že za chvíľu budú zatvárať.  Chalan zaplatil a obaja sa pobrali do sychravého počasia. Odprevadil ju až k branke domov.  Tam jej podával zabaleného  anjelika previazaneho modrou mašličkou.

„Všetko najlepšie k narodeninám.“

Dievčina sa pousmiala a pobozkala anjelika. Rozlúčili sa a spoza bránky si naposledy zakývali.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45296x
Priemerná čítanosť článkov: 427x

Autor blogu

Kategórie