Založ si blog

Vzbura

Tma zahaľovala spiacu prírodu ako perina, keď vystupoval z autobusu. Jeho nohy išli lenivo dopredu zamokrenou cestou. Na mostíku cez potok sa na chvíľu zastavil. Vetrisko ho tislo do chrbta k úzkej cestičke smerom na ihrisko.
Mimovoľne mu padol zrak na vzdialené hojdačky. Vietor na nich hral škripotavú melódiu.
„Hu!“ čosi sa ho dotklo na lakti.
Myklo ho. Obzrel sa.
„Pán učiteľ, vari sa bojíte?“ dvanásťročná žiačka zaštebotala.
Chlap potiahol kútikmi úst miesto pozdravu. Potom vkročil do školy. O chvíľu zazvonilo. Prvá mučiareň bude jeho trieda, elita vyšľachtená ulicou. Kedysi by vošiel s dobrou náladou. Teraz úsmev nedokázal ani filmovať. Stokilové nohy pomaly vošli dovnútra. Súboj učiteľ versus žiaci môže začať.
Tomáš, Dávid, Klaudia a Nika sedeli v potetovaných laviciach. Všetci štyria mali hlavy podložené pažami, kapucňa na hlavách. Zdalo sa, že spia.
„Dobré ráno,“ pokus o veselý pozdrav nevyšiel. Jeho smutná nálada nedokázala ustúpiť ani len na tento moment. Dlaňou hlučne capol na tabuľu.
Tomáš zdvihol hlavu. Krvou podliate oči prekvapili učiteľa. Mierne otvorené ústa odkrývali pohľad na zakrvavené žraločie zuby.
„Dajte nám pokoj!“ Tomáš sa postavil. Pravou rukou lapil príborový nožík, ľavou šmahol o stenu drevenú lavicu.
„Prestaň!“ pedagóg sa zachvel.
Zaokrúhlená čepeľ prešla učiteľovými útrobami až do steny. Vyučujúci ostal visieť prichytený o tabuľu.
Teraz bol na rade Dávid. Vybral loptu. Bum. Lopta treskla učiteľovi o hlavu. Klaudia s krikľavozelenými očami skočila k obeti. Prskala sťa divoká mačka, pazúrmi kmásala nevládne telo.
Nakoniec prišla k prebodnutému Nika. Obidvoma dlaňami vystrelila na muža pavučiny. Učiteľ cítil, že mu spaľujú pokožku i živé mäso ako rýchla lavína.

„Deti, čo robíte?“ vo dverách stála riaditeľka.
Pekne uprataná trieda a pubertiaci v laviciach. Ani stopy po boji, ktorý tu ešte pred pár sekundami bol. Len on na tabuli. Kostra potiahnutá pavučinami.
„Keď ste si ho upiekli, tak si ho aj zjedzte!“ riaditeľkiná šošovka preblysla načerveno.
Dvere sa zatvorili. Zábava môže pokračovať. Len potichu.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 33427x
Priemerná čítanosť článkov: 325x

Autor blogu

Kategórie