Založ si blog

Vysvetlenie

„Julien, teraz si ma vážne naštvala. Polroka sa snažím pripraviť pre nás spoločný pogram, a keď máme konečne na seba čas, tak ty si jednoducho ideš s kamoškou von?“ Ericove slova doznievali za zabuchnutými dverami.

Eric v rozčúlení nevedel, čo so sebou. Vrazil do obývačky, zvalil sa na gauč. Neďaleko odloženy mobil ho lákal čoraz viac. V jednom momente doslova vystrelil z gauča, a už ťuká SMS:

„Pokazila si mi celé sviatky.“

Mobil letí smerom k telke, našťastie dopadá pred ňou. Nočné prevracanie sa sa však neminulo účinkom. Celé ďalšie dopoludnie bol Eric nervózny. A keď stretol odpočinutú Julien, len ticho obišiel, tváriac sa, že ju nevidí. Od hnevu ju ignoroval.

Navečer si zobral notebook do postele, aby nemusel byť so Julien v jednej izbe. Sotva ho však otvoril a vyťukal heslo, už prišla Julien.

„Miláčik, prosím ťa, mohol by si mi niečo vysvetliť?“ milý tón Julien bol ako kytica krásnych ruží, oživilo by i zatrpknuté srdce.

Eric si pustil hudbu naplno. Cítil sa stále urazene. Julien si sadla vedľa Erica na posteľ. Chytila opatrne jeho ruku.

„Zlateno,“ tichý hlas hladil Ericovu dušu zahľadenú kdesi do diaľky skrz obrazovku počítača. “ Ty si asi žiarlil, že?“

Eric trpko prikývol. Jeho výbuch bol z lásky, lebo tak strašne túžil ísť von s ňou. Prišlo mu to tak ľúto vtedy, že sa až neovládol.

„Prepáč mi ten výbuch. Mám ťa rád.“

„To nevadí. Viem, že ti na mne záleží. A koniec-koncov, povedal si, čo si myslíš, tak jak to cítiš. Páči sa mi, že si bol ku mne úprimný. Ale vieš čo?“

Eric len pokrútil hlavou. Bokom si už trúfol pozrieť na Julien. Mal trochu výčitky svedomia. Za svojimi slovami si stál, ale uznával, že to mohol povedať aj iným tónom. Možno keby Julien vtedy navrhla nejaký iný termín, kedy by išli spolu von, ani by sa toľko nerozčúlil.

„Druhý raz to, prosím, nedus v sebe. Nevedela som, že zrovna včera večer máš niečo v pláne. Čo keby si mi to druhý raz povedal o niečo skôr?“

„Hej, máš pravdu, nechal som sa uniesť svojimi emóciami. Prepáč. Bolo to kvôli tomu, že ťa ľúbim.“

„Ja viem. Preto ti odpúšťam.“

Eric objal Julien okolo pliec, a pritiahol si jej hlavu k sebe. Pobozkal Julien na ústa. Bol jej vďačný, že ho hneď nevyťahala za uši. Nechcel jej ublížiť, i pritom všetkom zachoval slušný tón. Bolo to od neho sebecké, to uznával, ale bol rád, že Julien to pochopila ako také svojské vyznanie lásky. A práve preto ju mal rád, pre to, aká je.

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45333x
Priemerná čítanosť článkov: 428x

Autor blogu

Kategórie