Založ si blog

Vysvetlenie

„Julien, teraz si ma vážne naštvala. Polroka sa snažím pripraviť pre nás spoločný pogram, a keď máme konečne na seba čas, tak ty si jednoducho ideš s kamoškou von?“ Ericove slova doznievali za zabuchnutými dverami.

Eric v rozčúlení nevedel, čo so sebou. Vrazil do obývačky, zvalil sa na gauč. Neďaleko odloženy mobil ho lákal čoraz viac. V jednom momente doslova vystrelil z gauča, a už ťuká SMS:

„Pokazila si mi celé sviatky.“

Mobil letí smerom k telke, našťastie dopadá pred ňou. Nočné prevracanie sa sa však neminulo účinkom. Celé ďalšie dopoludnie bol Eric nervózny. A keď stretol odpočinutú Julien, len ticho obišiel, tváriac sa, že ju nevidí. Od hnevu ju ignoroval.

Navečer si zobral notebook do postele, aby nemusel byť so Julien v jednej izbe. Sotva ho však otvoril a vyťukal heslo, už prišla Julien.

„Miláčik, prosím ťa, mohol by si mi niečo vysvetliť?“ milý tón Julien bol ako kytica krásnych ruží, oživilo by i zatrpknuté srdce.

Eric si pustil hudbu naplno. Cítil sa stále urazene. Julien si sadla vedľa Erica na posteľ. Chytila opatrne jeho ruku.

„Zlateno,“ tichý hlas hladil Ericovu dušu zahľadenú kdesi do diaľky skrz obrazovku počítača. “ Ty si asi žiarlil, že?“

Eric trpko prikývol. Jeho výbuch bol z lásky, lebo tak strašne túžil ísť von s ňou. Prišlo mu to tak ľúto vtedy, že sa až neovládol.

„Prepáč mi ten výbuch. Mám ťa rád.“

„To nevadí. Viem, že ti na mne záleží. A koniec-koncov, povedal si, čo si myslíš, tak jak to cítiš. Páči sa mi, že si bol ku mne úprimný. Ale vieš čo?“

Eric len pokrútil hlavou. Bokom si už trúfol pozrieť na Julien. Mal trochu výčitky svedomia. Za svojimi slovami si stál, ale uznával, že to mohol povedať aj iným tónom. Možno keby Julien vtedy navrhla nejaký iný termín, kedy by išli spolu von, ani by sa toľko nerozčúlil.

„Druhý raz to, prosím, nedus v sebe. Nevedela som, že zrovna včera večer máš niečo v pláne. Čo keby si mi to druhý raz povedal o niečo skôr?“

„Hej, máš pravdu, nechal som sa uniesť svojimi emóciami. Prepáč. Bolo to kvôli tomu, že ťa ľúbim.“

„Ja viem. Preto ti odpúšťam.“

Eric objal Julien okolo pliec, a pritiahol si jej hlavu k sebe. Pobozkal Julien na ústa. Bol jej vďačný, že ho hneď nevyťahala za uši. Nechcel jej ublížiť, i pritom všetkom zachoval slušný tón. Bolo to od neho sebecké, to uznával, ale bol rád, že Julien to pochopila ako také svojské vyznanie lásky. A práve preto ju mal rád, pre to, aká je.

Magicus

24.04.2018

Prvýkrát uverejnené v súťaži Ohnivé pero Q2 2016: https://www.fandom.sk/clanok/ohnive-pero-q2-2016-magicus Klop. Klop. Súdnou sieňou sa rozhostilo neúprosné ticho. Pred sudcom a porotou stáli viac »

Bomba

15.04.2018

"Už, už, už, ide Veruš!" detská radosť ohlasovala príchod malej loptošky k stajni. "Ešte nemôžeš," otecko ju nechcel pustiť. "Prečo?" "To nie je pre malé deti." "Ale ja som veľká," Vieročka viac »

Stroj(8)

08.04.2018

Keď desina začala pípať koniec cyklu, len tak mimovoľne som sa tam obzrel. "Ježkové vokuláre!" skríknem a trielim do sauny, ako sme svorne desiatku nazývali pre jej extrémne teplo. Chlapík viac »

hranolky, vyprážané

Sankcie prinútili americký McDonald's robiť hranolky z ruských zemiakov

25.04.2018 23:17

Sankcie voči Rusom, prinútili americký reťazec McDonald's používať v Rusku miestne zemiaky namiesto mrazených z Holandska a Poľska.

Volkswagen

VW pociťuje dozvuky emisného škandálu. Bude platiť aj Marylandu

25.04.2018 22:56

Volkswagen zaplatí americkému štátu Maryland za emisný škandál 33,5 milióna USD. Musí tiež rozšíriť ponuku elektromobilov.

Sýria Rusko OPCW

Experti z OPCW odobrali vzorky z ďalšieho miesta údajného útoku v meste Dúma

25.04.2018 22:18

Skupina expertov z OPCW má poverenie stanoviť, či boli použité chemické zbrane a aké, ale nie určiť vinníka.

Nobelova cena

Nobelovu cenu za literatúru možno tento rok Švédska akadémia neudelí

25.04.2018 21:30

Švédska akadémia má 18 členov, tento mesiac ale niekoľko z nich oznámilo, že sa naďalej nebudú zúčastňovať na schôdzach.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 28126x
Priemerná čítanosť článkov: 281x

Autor blogu

Kategórie