Založ si blog

Vysvetlenie

„Julien, teraz si ma vážne naštvala. Polroka sa snažím pripraviť pre nás spoločný pogram, a keď máme konečne na seba čas, tak ty si jednoducho ideš s kamoškou von?“ Ericove slova doznievali za zabuchnutými dverami.

Eric v rozčúlení nevedel, čo so sebou. Vrazil do obývačky, zvalil sa na gauč. Neďaleko odloženy mobil ho lákal čoraz viac. V jednom momente doslova vystrelil z gauča, a už ťuká SMS:

„Pokazila si mi celé sviatky.“

Mobil letí smerom k telke, našťastie dopadá pred ňou. Nočné prevracanie sa sa však neminulo účinkom. Celé ďalšie dopoludnie bol Eric nervózny. A keď stretol odpočinutú Julien, len ticho obišiel, tváriac sa, že ju nevidí. Od hnevu ju ignoroval.

Navečer si zobral notebook do postele, aby nemusel byť so Julien v jednej izbe. Sotva ho však otvoril a vyťukal heslo, už prišla Julien.

„Miláčik, prosím ťa, mohol by si mi niečo vysvetliť?“ milý tón Julien bol ako kytica krásnych ruží, oživilo by i zatrpknuté srdce.

Eric si pustil hudbu naplno. Cítil sa stále urazene. Julien si sadla vedľa Erica na posteľ. Chytila opatrne jeho ruku.

„Zlateno,“ tichý hlas hladil Ericovu dušu zahľadenú kdesi do diaľky skrz obrazovku počítača. “ Ty si asi žiarlil, že?“

Eric trpko prikývol. Jeho výbuch bol z lásky, lebo tak strašne túžil ísť von s ňou. Prišlo mu to tak ľúto vtedy, že sa až neovládol.

„Prepáč mi ten výbuch. Mám ťa rád.“

„To nevadí. Viem, že ti na mne záleží. A koniec-koncov, povedal si, čo si myslíš, tak jak to cítiš. Páči sa mi, že si bol ku mne úprimný. Ale vieš čo?“

Eric len pokrútil hlavou. Bokom si už trúfol pozrieť na Julien. Mal trochu výčitky svedomia. Za svojimi slovami si stál, ale uznával, že to mohol povedať aj iným tónom. Možno keby Julien vtedy navrhla nejaký iný termín, kedy by išli spolu von, ani by sa toľko nerozčúlil.

„Druhý raz to, prosím, nedus v sebe. Nevedela som, že zrovna včera večer máš niečo v pláne. Čo keby si mi to druhý raz povedal o niečo skôr?“

„Hej, máš pravdu, nechal som sa uniesť svojimi emóciami. Prepáč. Bolo to kvôli tomu, že ťa ľúbim.“

„Ja viem. Preto ti odpúšťam.“

Eric objal Julien okolo pliec, a pritiahol si jej hlavu k sebe. Pobozkal Julien na ústa. Bol jej vďačný, že ho hneď nevyťahala za uši. Nechcel jej ublížiť, i pritom všetkom zachoval slušný tón. Bolo to od neho sebecké, to uznával, ale bol rád, že Julien to pochopila ako také svojské vyznanie lásky. A práve preto ju mal rád, pre to, aká je.

Púštna láska

17.02.2018

Nahá leží v svojej kráse. On, kochá sa jej krivkami, jej vysokými, nízkymi pahorkami. Hladí ju po ryšavom vlase. Kochá, naberá sily, než príde moment ten. Sťa had sa plýži, bozkávajúc viac »

Zicherka

11.02.2018

"No čo, Monči, čo si zas vyviedla?" mama sa ma pýta, keď som už asi tretíkrát do nej drgla chrbtom pri hraní sa s bábikou. Sedela v kresle, popíjala kávu a ja som sa opierala o jej kreslo. viac »

Varenie piva

08.02.2018

„I-lo-ve-rock-n-roll...“ Janes Joplin sa melodicky ozýva z rádia. Slávnostne zahajuje môj obľúbený koníček, varenie piva. Hlasitosť nastavujem na päťdesiat percent. Myšlienky odrážajú viac »

Palestínčania Egypt

Abbás: USA už nie sú mostom

21.02.2018 10:00

"Je to izraelská strana, ktorá stojí za všetkými neúspešnými pokusmi o mierové rozhovory," vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

ukrajina, kyjev, vojenská prehliadka, vojaci, porošenko,

Zákon neochráni Porošenka od trestu za genocídu, tvrdia donbaskí separatisti

21.02.2018 09:57

Predseda "najvyššej rady" Doneckej ľudovej republiky Pušilin vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Odmietli obžalobu na Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka

21.02.2018 09:54

Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia, národa, rasy a presvedčenia.

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 12126x
Priemerná čítanosť článkov: 162x

Autor blogu

Kategórie