Založ si blog

Vysvetlenie

„Julien, teraz si ma vážne naštvala. Polroka sa snažím pripraviť pre nás spoločný pogram, a keď máme konečne na seba čas, tak ty si jednoducho ideš s kamoškou von?“ Ericove slova doznievali za zabuchnutými dverami.

Eric v rozčúlení nevedel, čo so sebou. Vrazil do obývačky, zvalil sa na gauč. Neďaleko odloženy mobil ho lákal čoraz viac. V jednom momente doslova vystrelil z gauča, a už ťuká SMS:

„Pokazila si mi celé sviatky.“

Mobil letí smerom k telke, našťastie dopadá pred ňou. Nočné prevracanie sa sa však neminulo účinkom. Celé ďalšie dopoludnie bol Eric nervózny. A keď stretol odpočinutú Julien, len ticho obišiel, tváriac sa, že ju nevidí. Od hnevu ju ignoroval.

Navečer si zobral notebook do postele, aby nemusel byť so Julien v jednej izbe. Sotva ho však otvoril a vyťukal heslo, už prišla Julien.

„Miláčik, prosím ťa, mohol by si mi niečo vysvetliť?“ milý tón Julien bol ako kytica krásnych ruží, oživilo by i zatrpknuté srdce.

Eric si pustil hudbu naplno. Cítil sa stále urazene. Julien si sadla vedľa Erica na posteľ. Chytila opatrne jeho ruku.

„Zlateno,“ tichý hlas hladil Ericovu dušu zahľadenú kdesi do diaľky skrz obrazovku počítača. “ Ty si asi žiarlil, že?“

Eric trpko prikývol. Jeho výbuch bol z lásky, lebo tak strašne túžil ísť von s ňou. Prišlo mu to tak ľúto vtedy, že sa až neovládol.

„Prepáč mi ten výbuch. Mám ťa rád.“

„To nevadí. Viem, že ti na mne záleží. A koniec-koncov, povedal si, čo si myslíš, tak jak to cítiš. Páči sa mi, že si bol ku mne úprimný. Ale vieš čo?“

Eric len pokrútil hlavou. Bokom si už trúfol pozrieť na Julien. Mal trochu výčitky svedomia. Za svojimi slovami si stál, ale uznával, že to mohol povedať aj iným tónom. Možno keby Julien vtedy navrhla nejaký iný termín, kedy by išli spolu von, ani by sa toľko nerozčúlil.

„Druhý raz to, prosím, nedus v sebe. Nevedela som, že zrovna včera večer máš niečo v pláne. Čo keby si mi to druhý raz povedal o niečo skôr?“

„Hej, máš pravdu, nechal som sa uniesť svojimi emóciami. Prepáč. Bolo to kvôli tomu, že ťa ľúbim.“

„Ja viem. Preto ti odpúšťam.“

Eric objal Julien okolo pliec, a pritiahol si jej hlavu k sebe. Pobozkal Julien na ústa. Bol jej vďačný, že ho hneď nevyťahala za uši. Nechcel jej ublížiť, i pritom všetkom zachoval slušný tón. Bolo to od neho sebecké, to uznával, ale bol rád, že Julien to pochopila ako také svojské vyznanie lásky. A práve preto ju mal rád, pre to, aká je.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Michel Barnier

Čas na dohodu o brexite sa kráti, pripomenul Barnier

20.07.2018 15:53

Treba sa pripravovať aj na situáciu, kedy by na konci marca budúceho roka Británia z európskeho bloku odišla bez dohody.

Nemecko, polícia, policajt, policajti

Na severe Nemecka útočil muž nožom na ľudí v autobuse, 14 zranil

20.07.2018 15:43

Útočník v autobuse v severonemeckom prístavnom meste Lübeck zranil nožom 14 ľudí, z toho dvoch vážne.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji

20.07.2018 15:43

Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka.

žatva, kombajn, pšenica, obilie

Žatvu urýchlilo sucho a teplo, komplikujú ju dažde

20.07.2018 15:34

Tohtoročné suchá a vysoké teploty urýchlili dozrievanie obilia. Poľnohospodári na Slovensku tak začali so žatvou skôr približne o dva až tri týždne. Niektorí ju odštartovali už v polovici júna.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 35131x
Priemerná čítanosť článkov: 341x

Autor blogu

Kategórie