Založ si blog

Praženica

Môj mlsný jazýček sa začal zalizovať, keď v kuchárskej knihe uvidel nádherné vyzdobenú fotku obyčajnej praženice. Slinky sa hneď začali zbiehať.

Prepadnem teda malú chladničku. Beriem tri vajíčka ako rukojemníkov a posledné zbytky pražskej šunky ako chuťovú podporu. Jarná cibuľka sa chytí do závesu, že šunku ona veru neopustí.

Na zapnutej platničke pripravujem kúpeľ šunke, ako vaňu použijem plechový kastról, nakrájaná šunka sa bude plahočiť na troche oleja. Spoločnosť jej bude robiť vyzlečená cibuľka, bude to pikantná sauna, primerane osolená a okorenená.

Než budú v kastrólovej saune horúce momenty, idem pripraviť vajíčka. S tými sa zahrám „baram-baram-buc“, dávam pozor, aby som ich neobohatil bielohnedým vápnikom. Tretie vajce má tvrdú hlavu. Raz ťuknem o stôl, druhý raz o linku. Prečo sa musí zrovna teraz prejaviť moja svalovica z plávania? Beriem nôž, ktorý použijem ako gilotínu. Šmah. V ruke držím roztečené vajíčko. Rýchlo, aby nenasiaklo mojou krvou, cítim totiž štípanie mojej dlane,  ho hodím k ostatným kamarátom. Pripravená vidlička spustí čoro-moro. Pár malých zrniečok soli skáče do tejto miešaniny. Ej, veru, to bude kúpeľ!

Vo vhodnej chvíli túto lávovožltú kúpeľ primiešam k šunke ako bielkovinový zábal.

Divoké zvonenie oznamuje hovor s kamošom. Machrujem, že viem aj telefonovať, aj robiť vírivku v kastróle. Kamoš požaduje info, ktoré mám v obývačke. Idem tam, no chvíľu trvá, než to nájdem. S mobilom v ruke sa mi totiž ťažko hľadá.

„Fúj!“ uhoľnatý smrad ma prinavracia do hry o praženicu. Trielim do kuchyne, kamoša posielam do hája a hádžem mobil nechtiac do drezu, lebo tam odskočil, keď som mu určil miesto na linke.

Počas orientačného behu kuchyňou si dávam chňapku, v otočke pred sporákom beriem kastról a druhou rukou lovím mobil, ktorý uskakuje ako slizká ryba. Stihnem ho však vybrať na stôl a vodopád studenej vody už chladí kastról.

Do kastrólu sa bojím nazrieť. Podľa nosa totiž viem, že na večeru bude iba suchý chlieb. Čo už! Druhý raz radšej stíšim zvonenie na mobile.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 33426x
Priemerná čítanosť článkov: 325x

Autor blogu

Kategórie