Založ si blog

Maslo

Moje chuťové bunky začali štrajkovať. Začali sa dožadovať jemne solených maslových tyčiniek. Prečo nie, pomyslím si, a už hľadám na Googli recept. Pozapisujem si na papier potrebné veci, popritom rozmýšľam, či mám všetko v chladničke. Hups, na raňajky zmizla posledná časť masla, rozotretá na čerstvom chlebíku s rajčinami. Mrknem na hodinky, skáčem do topánok a prvou kozmickou upaľujem do supermarketu. Keď dorazím, vrátnik ma presviedča, že už je neskoro. Hodím psie oči, ide len o maslo.

Prebehnem cez predajňu ako veterná smršť, zastavujem až pri chladiacom pulte. Oči skáču z poličky na poličku. Kde, do kelu, je maslo? Predavačka vykukne spoza mraziarenských boxov. V jej očiach čítam otázku, že čo si prajem.

„Maslo!“ bezradne pokrčím plecami.

„Nemáme. Ale zoberte si  smotanu na šľahanie. Ak s ňou budete poriadne triasť, urobí sa vám maslo. Potom ho trochu osoľte, nech je chutnejšie.“

So záverečnou opúšťam obchod. Smotanu postavím na vrch stola.  Čo teraz? Z komôrky nesiem sklenený pohár ako vzácnu relikviu. Má viečko na závit. Ľahko sa zatvorí i otvorí. Zapínam rádio, a kým moderátor uvádza pesničku, ja opatrne prelievam smotanu do pohára. Prvé tóny pesničky rozohrávajú moje žilky. Chytám pohár, lambadu si nenechám újsť. Tancujem po kuchyni, pohár natriasam v rytme songu. Po pár minútach dotancujem, no smotana má chuť tancovať ďalej. V mysli si opakujem slová i melódiu. Točím sa okolo stolu ako na tanečnom parkete. Toreádor Karol, C´est la vie a keď sa natriasam v rytme La Copa de la Vida, tak pocítim, že v smotane je guča. Nenechám sa rušiť, a ešte dotancujem a lá Michael Jacskon, ktorý zakončuje tanečnú estrádu.

Opatrne sťa novodobá popoluška cedím maslo od srvátky. Na Maslo jemne zhadzujem bomby zo zrniečok soli. Kým ho nesiem do chladničky, moje prsty  prepadnú tú malú guču. Mňam. Nie,  maslové pečivo robiť nebudem. Odkrojím si chleba a zmyselne budem ujedať z mojej maslovej prvotiny.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 36769x
Priemerná čítanosť článkov: 357x

Autor blogu

Kategórie