Založ si blog

Maslo

Moje chuťové bunky začali štrajkovať. Začali sa dožadovať jemne solených maslových tyčiniek. Prečo nie, pomyslím si, a už hľadám na Googli recept. Pozapisujem si na papier potrebné veci, popritom rozmýšľam, či mám všetko v chladničke. Hups, na raňajky zmizla posledná časť masla, rozotretá na čerstvom chlebíku s rajčinami. Mrknem na hodinky, skáčem do topánok a prvou kozmickou upaľujem do supermarketu. Keď dorazím, vrátnik ma presviedča, že už je neskoro. Hodím psie oči, ide len o maslo.

Prebehnem cez predajňu ako veterná smršť, zastavujem až pri chladiacom pulte. Oči skáču z poličky na poličku. Kde, do kelu, je maslo? Predavačka vykukne spoza mraziarenských boxov. V jej očiach čítam otázku, že čo si prajem.

„Maslo!“ bezradne pokrčím plecami.

„Nemáme. Ale zoberte si  smotanu na šľahanie. Ak s ňou budete poriadne triasť, urobí sa vám maslo. Potom ho trochu osoľte, nech je chutnejšie.“

So záverečnou opúšťam obchod. Smotanu postavím na vrch stola.  Čo teraz? Z komôrky nesiem sklenený pohár ako vzácnu relikviu. Má viečko na závit. Ľahko sa zatvorí i otvorí. Zapínam rádio, a kým moderátor uvádza pesničku, ja opatrne prelievam smotanu do pohára. Prvé tóny pesničky rozohrávajú moje žilky. Chytám pohár, lambadu si nenechám újsť. Tancujem po kuchyni, pohár natriasam v rytme songu. Po pár minútach dotancujem, no smotana má chuť tancovať ďalej. V mysli si opakujem slová i melódiu. Točím sa okolo stolu ako na tanečnom parkete. Toreádor Karol, C´est la vie a keď sa natriasam v rytme La Copa de la Vida, tak pocítim, že v smotane je guča. Nenechám sa rušiť, a ešte dotancujem a lá Michael Jacskon, ktorý zakončuje tanečnú estrádu.

Opatrne sťa novodobá popoluška cedím maslo od srvátky. Na Maslo jemne zhadzujem bomby zo zrniečok soli. Kým ho nesiem do chladničky, moje prsty  prepadnú tú malú guču. Mňam. Nie,  maslové pečivo robiť nebudem. Odkrojím si chleba a zmyselne budem ujedať z mojej maslovej prvotiny.

Bordel

18.06.2018

Ohnivé pero Q1 2018: "Počúvaj,“ obrovský entuziazmus naplnil vesmírny čln, „dostal som ohromný nápad.“ „Zase chceš pašovať tie myši cez polku galaxie a predávať ich trikrát pod cenu viac »

Parte

27.05.2018

Cestou po parkovisku k môjmu autu som si všimol, že vo vedľajšom aute sedí asi o 15 rokov mladšie žieňa. Blonďavá hlava, vkusný účes a vyletnený outfit vzbudzovali moje sympatie. 'Už len viac »

Milujem ju

06.05.2018

Milujem ženu. Je to láska môjho života. Žena, ktorá ma za chvíľu bude nenávidieť a budem pre ňu ten najhorší na svete. Milujem na nej jej ženskosť. A i náhodným dotykom a bozkom na ruku viac »

marihuana, drogy

Kanada sa stala najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete

17.10.2018 06:17

Po celej Kanade sa otvorí 111 legálnych obchodov s marihuanou.

CT prístroj, lymfóm

Prístroje pribúdajú, pacienti aj tak čakajú

17.10.2018 06:00

Fakt, že v nemocniciach postupne pribúdajú nové prístroje, pacienti stále príliš necítia.

potraviny, zelenina,

Odvod zatrasie obchodmi

17.10.2018 06:00

Reťazce majú štátu platiť dvojnásobok toho, čo doteraz odvádzali na daniach.

francúzsko, polícia, útok, páska,

Vo Francúzsku zadržali šesť osôb v súvislosti s marcovým terorom na juhu krajiny

16.10.2018 22:52

Útoky, ktoré spáchal Radouan Lakdim v mestách Carcassonne a Trebes si vyžiadali štyri obete.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 39739x
Priemerná čítanosť článkov: 386x

Autor blogu

Kategórie