Založ si blog

Dovolenkomat

Máte krátku dovolenku? Zaplaťte si výlet dovolenkomatom. 
Čo je to dovolenkomat? Dovolenkomat je stroj na dovolenku. 
Ako funguje? Zaplatíte požadovanú sumu a na displeji si zvolíte počet dní dovolenky. 

VAROVANIE! 
Ak si zvolíte príliš dlhú dovolenku, tak sa budete nudiť 

Mike si dočítal varovanie. Nuda? A na dovolenke? On by ju mohol mať aj tristo rokov. Cez mobil si skontroloval počet kreditov. 
Pozrel na ponuku: 

1. návrat do minulosti bez ľudí, ľubovoľná destinácia … 300 kreditov 
2. návrat do minulosti s ľudmi, neobývaná destinácia … 500 kreditov 
3. prežitie jedného dňa viackrát za sebou, súčasnosť … 1000 kreditov 

Jednotka ani dvojka ho nelákala. Nemal s kým ísť na takú dovolenku. A samému na dovolenke sa mu nechcelo byť. Možno niekedy nabudúce. 
Trojka bola lákavá. Z práce by vynechal jeden deň, ale v skutočnosti by prežil desať. Toľko totiž bola možnosť opakovaných dní. Aj tak sa mu to zdalo málo. Priložil kartu a zvolil si možnosť tri. 

Stroj ho uvítal otvorením dvier. Vošiel dnu. Sadol si do pohodlného kresla. 
„Vyberte si počet dní na opakovanie. Upozorňujeme, že čo zažijete v prvý deň, budete zažívať každý deň. Preto sa nestresujte, pohodlne sa usaďte v kresle a pripútajte sa. Koľko dní si vyberáte?“ 
Mike chcel vyťukať desať. Pokiaľ zbalí nejaké pekné dievča, stihne si aj vypiť aj zasexovať, či opáliť sa a zaplávať si. Tak to mu potom vadiť nebude. Ťukol na jednotku. Na displeji sa zobrazila jednotka, chcel aj nulu, len tá nie a nie sa zobraziť. Začal byť nervózny. Tisic kreditov za jeden deň? To je predsa drahé. Buchol päsťou. Raz. Dva razy. Tri razy. Štvrý raz sa zaiskrilo a zatvorili sa dvere. Z ponúkaných miest si vybral francúzsku Riviéru. Stroj čudne zablikal. Zakrútila sa mu hlava a stratil vedomie. Objavil sa na pláži. Wau. To bude super. Hups. Len zabudol, že nevie po francúzsky. Prišiel do hotela, hoteliér vedel po anglicky. Objednal si izbu. Kúpil si v blízkom obchode plavky. Odišiel na pláž. Chvíľku sa slnil. Potom odišiel do baru. Tej peknej brunetke iba v spodnom diely plaviek kúpil drink. Pousmievali sa a spolu išli na hotel. Niečo popili, niečo si užili. Zaspával s pocitom krásne prežitého dňa. A ešte krajším pocitom, že toto zažije druhý deň. Zajtra zbalí nejakú blondínu. Potom nejakú ryšavú. O polnoci prišiel modul a vcucol ho do seba. 
Zobudil sa ráno na pláži. Super. Zase išiel do hotela, ten istý obchod, zase tá istá bruneta. Ďalšie ráno to isté. Dokelu, prečo aj keď tam je blondína, jeho to zakaždým prinúti ísť s tou brunetou? 
To isté ďalšie dni. Deviaty deň nechcel vstať z pláže. Snáď keď nepôjde do hotela, tak sa to nebude opakovať. Nohy ho samé zdvihli a on sa uvidel ako kráča k hotelu, do obchodu, na pláž, či s brunetou. Ach, ešte zajtra a potom konečne domov. 

Deň 1579: 
Niééééééééééééé. Zase ráno. Ale prečo? Zaplatil som si iba desať dní. 

Deň 2897: 
Ja sa asi zabijem. Už nechcem! Už nie! 

Deň 3845: 
Pomoc! 

Deň 4999: 
Prečo aspoň nestarnem? Čo tu budem naveky?

Šaman

12.12.2018

Pôvodne uverejnené na scifi.sk ako poviedka na počkanie Bum. Bum. Bubny rytmicky bili. Tempo zrychľovalo, až rytmus ustal na dvestosedemdesiatich úderov za sekundu. Muž zatvoril oči. "Idem na viac »

Výťah

28.11.2018

Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018, jesenné kolo. Zvuk výťahu zanikal v pracovnom ruchu vstupnej haly policajného inšpektorátu. Spletenec nôh sa rozmotával rôznymi smermi a nechával viac »

Parkovanie

06.11.2018

Ako každý deň, aj dnes večer som sa vybral na menší nákup do obchodu. Už začínalo byť šero, keď som sa blížil k obchodu. Na neďalekom parkovisku drobné auto naštartovalo a cúvaním sa viac »

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 45342x
Priemerná čítanosť článkov: 428x

Autor blogu

Kategórie