Založ si blog

Dovolenkomat

Máte krátku dovolenku? Zaplaťte si výlet dovolenkomatom. 
Čo je to dovolenkomat? Dovolenkomat je stroj na dovolenku. 
Ako funguje? Zaplatíte požadovanú sumu a na displeji si zvolíte počet dní dovolenky. 

VAROVANIE! 
Ak si zvolíte príliš dlhú dovolenku, tak sa budete nudiť 

Mike si dočítal varovanie. Nuda? A na dovolenke? On by ju mohol mať aj tristo rokov. Cez mobil si skontroloval počet kreditov. 
Pozrel na ponuku: 

1. návrat do minulosti bez ľudí, ľubovoľná destinácia … 300 kreditov 
2. návrat do minulosti s ľudmi, neobývaná destinácia … 500 kreditov 
3. prežitie jedného dňa viackrát za sebou, súčasnosť … 1000 kreditov 

Jednotka ani dvojka ho nelákala. Nemal s kým ísť na takú dovolenku. A samému na dovolenke sa mu nechcelo byť. Možno niekedy nabudúce. 
Trojka bola lákavá. Z práce by vynechal jeden deň, ale v skutočnosti by prežil desať. Toľko totiž bola možnosť opakovaných dní. Aj tak sa mu to zdalo málo. Priložil kartu a zvolil si možnosť tri. 

Stroj ho uvítal otvorením dvier. Vošiel dnu. Sadol si do pohodlného kresla. 
„Vyberte si počet dní na opakovanie. Upozorňujeme, že čo zažijete v prvý deň, budete zažívať každý deň. Preto sa nestresujte, pohodlne sa usaďte v kresle a pripútajte sa. Koľko dní si vyberáte?“ 
Mike chcel vyťukať desať. Pokiaľ zbalí nejaké pekné dievča, stihne si aj vypiť aj zasexovať, či opáliť sa a zaplávať si. Tak to mu potom vadiť nebude. Ťukol na jednotku. Na displeji sa zobrazila jednotka, chcel aj nulu, len tá nie a nie sa zobraziť. Začal byť nervózny. Tisic kreditov za jeden deň? To je predsa drahé. Buchol päsťou. Raz. Dva razy. Tri razy. Štvrý raz sa zaiskrilo a zatvorili sa dvere. Z ponúkaných miest si vybral francúzsku Riviéru. Stroj čudne zablikal. Zakrútila sa mu hlava a stratil vedomie. Objavil sa na pláži. Wau. To bude super. Hups. Len zabudol, že nevie po francúzsky. Prišiel do hotela, hoteliér vedel po anglicky. Objednal si izbu. Kúpil si v blízkom obchode plavky. Odišiel na pláž. Chvíľku sa slnil. Potom odišiel do baru. Tej peknej brunetke iba v spodnom diely plaviek kúpil drink. Pousmievali sa a spolu išli na hotel. Niečo popili, niečo si užili. Zaspával s pocitom krásne prežitého dňa. A ešte krajším pocitom, že toto zažije druhý deň. Zajtra zbalí nejakú blondínu. Potom nejakú ryšavú. O polnoci prišiel modul a vcucol ho do seba. 
Zobudil sa ráno na pláži. Super. Zase išiel do hotela, ten istý obchod, zase tá istá bruneta. Ďalšie ráno to isté. Dokelu, prečo aj keď tam je blondína, jeho to zakaždým prinúti ísť s tou brunetou? 
To isté ďalšie dni. Deviaty deň nechcel vstať z pláže. Snáď keď nepôjde do hotela, tak sa to nebude opakovať. Nohy ho samé zdvihli a on sa uvidel ako kráča k hotelu, do obchodu, na pláž, či s brunetou. Ach, ešte zajtra a potom konečne domov. 

Deň 1579: 
Niééééééééééééé. Zase ráno. Ale prečo? Zaplatil som si iba desať dní. 

Deň 2897: 
Ja sa asi zabijem. Už nechcem! Už nie! 

Deň 3845: 
Pomoc! 

Deň 4999: 
Prečo aspoň nestarnem? Čo tu budem naveky?

Greetings from battlefield

20.03.2018

Quiet you still sit on the top of the hill Seeing fairway to the horizon, where does the bullet come from? There´s little time over here and cry is coming: "Oh, dear?" Question is from deep inside, But viac »

Alkohol

17.03.2018

mňa nadchol alkohol mne milý bol alkohol dokým som nerozbil paletu a pol

Starec

16.03.2018

Odišla tíško ako prišla romantika v diaľke stratená. Už len hádky, krik a pleš rokmi zošedivená. Zabehnuté koľaje, železný zvyk, škripot zubov a hlučný ryk, taniere obité starobou a viac »

Katalánsko väzni Jordi Sánchez

Jordi Sánchez stiahol kandidatúru na katalánskeho premiéra

21.03.2018 13:22

Sánchezova kandidatúra do funkcie predsedu katalánskej vlády bola problematická, pretože je ešte stále vo vyšetrovacej väzbe v Madride.

Ukrajina, Kyjev

Ukrajinská trať do NATO má prekážky

21.03.2018 13:00

Ukrajinské volanie po zblížení so Severoatlantickou alianciou naráža na maďarskú bariéru.

Jánošíkove diery,

Na Slovensko smeruje arktický vzduch, na severe a východe už slabo sneží

21.03.2018 12:55

Slovenskom prechádza v stredu nevýrazný studený front, za ktorým opäť prenikne nová dávka studeného arktického vzduchu.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Sestry nechcú Kalavskú. Jej rozhodnutia ovplyvňujú záujmové skupiny, tvrdí komora

21.03.2018 12:29

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzýva Petra Pellegriniho, aby na post ministra zdravotníctva nenominoval štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 20845x
Priemerná čítanosť článkov: 240x

Autor blogu

Kategórie