Založ si blog

Dovolenkomat

Máte krátku dovolenku? Zaplaťte si výlet dovolenkomatom. 
Čo je to dovolenkomat? Dovolenkomat je stroj na dovolenku. 
Ako funguje? Zaplatíte požadovanú sumu a na displeji si zvolíte počet dní dovolenky. 

VAROVANIE! 
Ak si zvolíte príliš dlhú dovolenku, tak sa budete nudiť 

Mike si dočítal varovanie. Nuda? A na dovolenke? On by ju mohol mať aj tristo rokov. Cez mobil si skontroloval počet kreditov. 
Pozrel na ponuku: 

1. návrat do minulosti bez ľudí, ľubovoľná destinácia … 300 kreditov 
2. návrat do minulosti s ľudmi, neobývaná destinácia … 500 kreditov 
3. prežitie jedného dňa viackrát za sebou, súčasnosť … 1000 kreditov 

Jednotka ani dvojka ho nelákala. Nemal s kým ísť na takú dovolenku. A samému na dovolenke sa mu nechcelo byť. Možno niekedy nabudúce. 
Trojka bola lákavá. Z práce by vynechal jeden deň, ale v skutočnosti by prežil desať. Toľko totiž bola možnosť opakovaných dní. Aj tak sa mu to zdalo málo. Priložil kartu a zvolil si možnosť tri. 

Stroj ho uvítal otvorením dvier. Vošiel dnu. Sadol si do pohodlného kresla. 
„Vyberte si počet dní na opakovanie. Upozorňujeme, že čo zažijete v prvý deň, budete zažívať každý deň. Preto sa nestresujte, pohodlne sa usaďte v kresle a pripútajte sa. Koľko dní si vyberáte?“ 
Mike chcel vyťukať desať. Pokiaľ zbalí nejaké pekné dievča, stihne si aj vypiť aj zasexovať, či opáliť sa a zaplávať si. Tak to mu potom vadiť nebude. Ťukol na jednotku. Na displeji sa zobrazila jednotka, chcel aj nulu, len tá nie a nie sa zobraziť. Začal byť nervózny. Tisic kreditov za jeden deň? To je predsa drahé. Buchol päsťou. Raz. Dva razy. Tri razy. Štvrý raz sa zaiskrilo a zatvorili sa dvere. Z ponúkaných miest si vybral francúzsku Riviéru. Stroj čudne zablikal. Zakrútila sa mu hlava a stratil vedomie. Objavil sa na pláži. Wau. To bude super. Hups. Len zabudol, že nevie po francúzsky. Prišiel do hotela, hoteliér vedel po anglicky. Objednal si izbu. Kúpil si v blízkom obchode plavky. Odišiel na pláž. Chvíľku sa slnil. Potom odišiel do baru. Tej peknej brunetke iba v spodnom diely plaviek kúpil drink. Pousmievali sa a spolu išli na hotel. Niečo popili, niečo si užili. Zaspával s pocitom krásne prežitého dňa. A ešte krajším pocitom, že toto zažije druhý deň. Zajtra zbalí nejakú blondínu. Potom nejakú ryšavú. O polnoci prišiel modul a vcucol ho do seba. 
Zobudil sa ráno na pláži. Super. Zase išiel do hotela, ten istý obchod, zase tá istá bruneta. Ďalšie ráno to isté. Dokelu, prečo aj keď tam je blondína, jeho to zakaždým prinúti ísť s tou brunetou? 
To isté ďalšie dni. Deviaty deň nechcel vstať z pláže. Snáď keď nepôjde do hotela, tak sa to nebude opakovať. Nohy ho samé zdvihli a on sa uvidel ako kráča k hotelu, do obchodu, na pláž, či s brunetou. Ach, ešte zajtra a potom konečne domov. 

Deň 1579: 
Niééééééééééééé. Zase ráno. Ale prečo? Zaplatil som si iba desať dní. 

Deň 2897: 
Ja sa asi zabijem. Už nechcem! Už nie! 

Deň 3845: 
Pomoc! 

Deň 4999: 
Prečo aspoň nestarnem? Čo tu budem naveky?

Darček

14.12.2017

Neveľké vlny lenivo oplachovali piesočnatú plaž. Ospalé slnko sa pomaly ponáralo do tichého mora hladkajúc malými lúčmi túto mokrú perinu. Zaľúbená dvojica otláčala svoje prsty do ligotajúceho viac »

Neskoro

20.11.2017

Neskoro Žena stepovala pred ubytovňou. Drobné kvapky dopadali na kapucnu a stekali cez plecia na chrbát. Para pri výdychu sa pomaly rozplývala. "Konečne. Meškaš," ženina výčitka neznela tak viac »

Láska

20.11.2017

Láska Láska je oheň divoký Ktorý ti srdce spaľuje Má na teba nároky Než ti pohľad zmaľuje Všetko stráca cenu Všetko ide bokom Či pre muža a či ženu Láska sa stáva bohom Než napíše viac »

piloti, Rusko

Sýria: Rusi sa sťahujú, USA ostávajú

17.12.2017 20:06

Američania sa z blízkovýchodnej krajiny stiahnuť nateraz neplánujú, chcú najprv zničiť radikálov z Islamského štátu.

cert

Čerti pochodovali Piešťanmi, ľudia boli nadšení aj nahnevaní

17.12.2017 19:50

Približne štyridsať čertov v desivých maskách vykročilo Piešťanmi krátko po štvrť na šesť večer.

Rusko, FSB

Teroristický útok v Petrohrade zmarili informácie od CIA, Putin poďakoval Trumpovi

17.12.2017 18:07, aktualizované: 18:54

Atentátnici plánovali útok na katedrálu v druhom najväčšom ruskom meste, po informáciách od CIA ich ruské úrady zadržali.

lekaren, liek, choroba, lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Endiex

17.12.2017 17:06

Dôvodom stiahnutia niektorých šarží lieku z trhu je podozrenie na možnú prítomnosť cudzorodých častíc v lieku.

Aleš Horváth

Posadťe sa, hneď prinesiem kávu. Aj koláčik si prajete?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 6262x
Priemerná čítanosť článkov: 93x

Autor blogu

Kategórie